Adwokat rozwodowy

Księgowość Toruń - BIuro rachunkowe Toruń praca w zawodzie księgowej kadrowej
Jakie są obowiązki księgowej?
2 września, 2020
Depilacja laserowa Bydgoszcz usuwanie owłosienia twarzy kobiet
Depilacja laserowa – oryginalny sposób na usunięcie nadmiernego owłosienia
2 września, 2020
Adwokat Rozwody Toruń - Prawnik do rozwodu

Adwokat Rozwody Toruń - Prawnik do rozwodu

Najważniejsze informacje o sprawie rozwodowej

Co właściwie będzie odbywało się na sali rozpraw? I czy sędzia wymierzy w naszą stronę wyłącznie krępujące zapytania? W jaki sposób przyszykować się do procesu, aby uzyskać rozwód? Rozpocznijmy od tego, iż dziś postępowania w temacie rozwodów bynajmniej nie są niczym osobliwym. Dużo obywateli wraz z kolejnymi miesiącami rozumie swój błąd, jaki sobie wyrządzili w kwestii wyboru drugiej połówki. W wielu przypadkach małżonek oszukuje, nadużywa alkoholu bądź innych używek czy dręczy psychicznie. W tej sytuacji każdy z nas ma uprawnienie złożyć pozew o rozwód i wyczekiwać dobrego orzeczenia trybunału. Czekanie na korytarzu przed salą na otwarcie postępowania bez wątpienia jest szczególnie stresujące. Absolutnie nie ma się jednak czego bać. Trzeba posiadać standardową wiedzę w kwestii tego, kto i o co będzie naprawdę na niej pytał. Jeśli przewidujemy, iż bez niczyjej pomocy właściwie nie damy sobie rady, należy w takiej sytuacji udać się do adwokata rozwodowego, który w pierwszej kolejności pomoże nam uzbierać wszelkie obowiązkowe papiery.

Postępowanie w sprawie rozwodu prowadzi niezmiennie trzech sędziów, z czego zajmujący miejsce po środku jest sędzią przewodzącym, zaś dwaj na dwóch przeciwległych końcach – to sędziowie ławnicy. Postępowanie będzie odbywało się bez udziału publiki, także z wyjątkiem sędziego centralnego i sędziów ławników, współmałżonków i pełnomocników nikogo poza tym nie powinno być podczas rozprawy. W ogóle nie musimy się zatem zadręczać, że kolega z biura dowie się nazbyt dużo o naszym problemie albo o tym, co właściwie dzieje się w naszym domu. Kolejnymi krokami procesu są: przepytywanie partnerów, przesłuchiwanie świadków, przesłuchanie małżonków i definitywnie – opublikowanie werdyktu.

Co dzieje się podczas pierwszej rozprawy rozwodowej?

Na pierwszej sprawie rozwodowej sędzia zazwyczaj zapoczątkowuje od zadawania ogólnych zapytań. Czy małżonkowie prowadzą solidarnie gospodarstwo domowe? (jeśli nie, wtedy sąd pyta od kiedy ma miejsce taki stan rzeczy); jak konkretnie wygląda sytuacja z dziećmi? (i czy są pełnoletnie, kto dziś trzyma nad nimi opiekę, jeśli matki bądź ojca w owym domu nie ma); czy uprzednio toczyły się względem któregoś z współmałżonków postępowania familijne? I czy istnieje w ogóle jakakolwiek możliwość na zachowanie małżeństwa? Po tychże zapytaniach sędzia przechodzi do wysłuchania świadków. Może to wykonać na wczesnej rozprawie czy dopiero na następnej. W pierwszej kolejności przepytywani są przyjaciele strony powodowej, zaś w następnej kolejności – strony pozwanej. Od liczby świadków zależy liczebność spraw, zaś każdy z małżonków może pytać o szczegóły. Kiedy zainteresowani zostaną już przepytani, w takiej sytuacji sędzia przechodzi do przepytania partnerów. Mają sposobność oni wyrazić własny punkt widzenia, odnieść się do tego, co właściwie ogłosił któryś z najbliższych czy sam współmałżonek.

W jakiej sytuacji sąd może nie orzec rozwodu?

  • W takiej sytuacji, gdy ucierpiałoby na orzeczeniu o rozwodzie szczęście dziecka, przede wszystkim małoletniego
  • Pozostawałoby to w rozbieżności z normami współżycia społecznego
  • Rozwodu pragnie wyłącznie odpowiedzialny małżonek, m in. ten który dokonał niewierności (drugi partner musi przejawić zgodę na rozwód)

Wszystko może przyspieszyć adwokat rozwodowy

W sporej ilości problemów ma możliwość pomóc nam prawnik, przede wszystkim jeśli chcemy, żeby sędzia rozstrzygnął winę jakiejś ze stron za rozkład małżeństwa. Możemy się też do niego udać wówczas, gdy: strony miały ogólnodostępny kapitał, zaś jedno z nich posiada działalność gospodarczą w fazie upadłości; planujemy, by zostały zasądzone alimenty na drugiego partnera czy na niepełnoletnie dzieci; chcemy mieć całą władzę rodzicielską czy chcemy pozostałej stronie zmniejszyć stosunki z dzieckiem; okoliczność potrzebuje orzeczenia wariantu użytkowania ze wspólnego lokalu, jego rozdziału czy powierzeniu go jednemu z partnerów; należy zawyrokować podział całego majątku. Adwokat ma możliwość nam pomóc nie wyłącznie w przypadku rozwodu, ale również w trakcie separacji. Warto pamiętać, iż rozwód i separacją charakteryzują dwie odrębne sprawy, które owszem są podobne, lecz różnią się rezultatami. Wyrok trybunału o rozwodzie wpływa na to, iż małżeństwo przestaje trwać. W sytuacji separacji związek małżeński nadal funkcjonuje formalnie. Osoby, które wybrały separację, z jakiś powodów bynajmniej nie zamierzają zdecydować się na rozwód, m in. jeśli są religijne czy mają na wychowaniu nieletnie dzieci. Jest też coś specjalnego, jak separacja rzeczywista, w jakiej mąż i żona obcują samodzielnie, zatem nie zajmują tego samego lokum.

Na co trzeba zwrócić szczególną uwagę?

Bezwzględnie powinniśmy nosić ze sobą wszelkie ślady obciążające przeciwną stronę, jeśli zależy nam na stwierdzeniu całkowitej winy. Muszą to być fotografie, krótkie wiadomości telefoniczne, wiadomości multimedialne lub filmiki. Powinniśmy potwierdzić, iż małżonek, m in. dokonał oszustwa czy stale nadużywa napojów wyskokowych. Jeśli staniemy przed trybunałem nie posiadając jakichś dowodów w tej sytuacji (lub nie posiadając świadków wydarzeń) otrzymanie rozwodu potrafi przebiegać nadzwyczaj rozwlekle. Rozstrzygnięcie trybunału będzie opierało się na wysłuchaniu małżonków oraz obserwatorów zdarzeń. Jeśli potrzebujesz odpowiedniego adwokata, to wejdź w ten link – Adwokat rozwodowy

Komentarze są wyłączone.