Kupujemy dom od developera -domy na sprzedaż toruń
Domy na sprzedaż
15 września, 2020
Izolacja termiczna dachów i poddaszy ocieplanie pianką lub wełną
Izolacja termiczna dachu
17 września, 2020
Klimatyzacja Toruń montaż klimatyzatorów do domu

Klimatyzacja Toruń montaż klimatyzatorów do domu

Najnowsza klimatyzacja i rekuperacja

Świeże powietrze w domu czy w pracy, wpływa nie tylko na nasze zdrowie, ale też na naszą produktywność. Wysoka jakość powietrza I optymalna temperatura, wyznaczają fundament naszego komfortu i dodatnio wpływają na zwiększoną motywację i zdolność wykonywania zadań. By zapewnić sobie komfortowe warunki zwykle decydujemy się na zakup klimatyzacji. Jako niewątpliwy zwycięzca wśród wszystkich wentylatorów, klimatyzator najskuteczniej reguluje temperaturę wewnątrz mieszkania zapewniając nam chłód w czasie lata. Jedynym minusem takiego wynalazku jest to, że klimatyzator schładza powietrze, które już jest wewnątrz i nie dostarcza dojścia świeżego powietrza. Tutaj niezawodnie sprawdza się system wentylacji mechanicznej, czyli rekuperacja. Jak działa rekuperacja i co sprawia, że dobrze jest łączyć klimatyzację z rekuperacją? A to dlatego, aby osiągnąć jak największy komfort.

Rekuperacja, a klimatyzacja – na czym to polega?

Nowoczesna klimatyzacja wpływa na zachowanie korzystnej temperatury wewnątrz mieszkania zwłaszcza latem, gdy zmagamy się z uderzeniami upałów. Nowoczesne klimatyzacje zezwalają nam na wyregulowanie najbardziej komfortowej temperatury wewnątrz mieszkania, zapewniając ochłodę i komfort cieplny bez względu na to, jaka temperatura panuje na zewnątrz. Jego system działania bazuje na ochładzaniu powietrza do wybranej wartości. W mieszkaniach i domach z reguły używanymi klimatyzatorami są klimatyzacje split. Ich środkowa część ma na celu oziębianie powietrza wewnątrz, z kolei ich zewnętrzna część usuwa gorąco z domu. Szczególnie nowoczesna klimatyzacja wyposażona jest w systemy niszczące roztocza, kurz oraz bakterie i alergeny. To nie oznacza, że klimatyzator ma zastosowanie tylko w okresie letnim. Wiele klimatyzatorów potrafi również ocieplać powietrze. Nie zastępuje to oczywiście zimowego ogrzewania lub pozostałych grzewczych systemów, jednak spisuje się w przejściowym okresie.

Nowoczesna rekuperacja ma swoje zastosowanie w wentylacji pomieszczeń. Na temperaturę wewnątrz oddziałuje wiele różnych czynników, jednak koszty ogrzewania i chłodzenia pomieszczeń wynikają ze strat ciepła. Zazwyczaj wentylacja odprowadza ciepłe powietrze i zabiera z zewnątrz powietrze zimne. Do regulacji temperatury wewnątrz mieszkania czy domu, zimne powietrze należy ogrzać, na co zużywana jest większość energii przygotowanych do tego urządzeń. Ekonomicznym pomysłem jest aplikacja nowoczesnej rekuperacji. Rekuperator odzyskuje gorąco z wentylacji. Z tego powodu rekuperator nagrzewa wpływające zimne powietrze, zużywając ciepło odprowadzanego powietrza. Tak minimalizuje zapotrzebowanie na ocieplanie powietrza z dodatkowego źródła. Ponadto rekuperator posiada filtry, które chronią jego wentylatory i tą metodą oczyszczają powietrze wpływające do wnętrza domu.

Klimatyzacja z rekuperacją – najlepsza metoda na zachowanie komfortu

Klimatyzacja czy rekuperacja – na co się zdecydować? Myślimy, jaki z tych systemów lepiej się zdecydować. Jeśli wybieramy zakup jednego z nich, warto najpierw pomyśleć o rekuperacji. Właściwa wentylacja powietrza redukuje nasze zapotrzebowanie na ogrzanie albo schłodzenie pomieszczeń czy też filtruje powietrze. Zapewnia nam oszczędność energii oraz ochronę przed wilgocią, alergenami i zanieczyszczeniami, a do tego wciąż świeże powietrze. Klimatyzacja z kolei dba o nasz termiczny komfort. Idealnym systemem zapewnienia komfortu wewnątrz budynku jest połączenie obu tych systemów i zakup klimatyzacji z rekuperacją. Nowoczesna klimatyzacja i rekuperacja w jednym stanowi połączenie korzyści z posiadania klimatyzacji i wentylacji. Rekuperacja ma również pozytywny wpływ na grzewcze systemy, dlatego aplikacja rekuperacji będzie korzystna o każdej porze roku.

Zalety aplikacji nowoczesnej klimatyzacji z rekuperacją

Aplikacja systemu rekuperacji i klimatyzacji ma sporo widocznych zalet. Najistotniejszą z nich jest termiczny komfort wewnątrz domu oraz dostęp świeżego i czystego powietrza, bez potrzeby otwierania okien. Bez względu na sposób działania systemów, mamy pod kontrolą temperaturę oraz usuwany powstawanie niekorzystnych przeciągów. Ponadto używając nowoczesnej rekuperacji i klimatyzacji obniżamy koszty dogrzewania oraz wychładzania mieszkania, za sprawą gwarantowanej wysokiej energooszczędności. Nieotwieranie okien do wentylacji pokoi sprawia, że możemy odgrodzić się od hałasu ulicznego. Stosowanie systemu ma również pozytywny wpływ na nasze zdrowie oraz samopoczucie. Taką metodą kontrolowany jest stopień wilgotności powietrza, dzięki czemu nie ryzykujemy gromadzenia się pleśni i grzybów. Te wszystkie zalety świadczą o porządnej jakości systemów. Ich dobry wpływ na komfort termiczny znajdujący się wewnątrz budynku zachęca do tego, że opłaca się zastanowić się nad instalacją klimatyzatora z rekuperacją.

klimatyzatory

Komentarze są wyłączone.