Wybielanie lampą Beyond

Biuro rachunkowe i Elektroniczna księgowość
21 września, 2020
Termos turystyczny – który najlepszy i czym kierować się przy jego wyborze?
21 września, 2020

Jaką techniką wybielać zęby, żeby wypracować satysfakcjonujący skutek?

Wybielanie zębów, przede wszystkim fachowymi metodami od stomatologa jest oceniane jako najtrwalszy wśród skutecznych działań estetycznych w stomatologii. W zależności od sposobu, można łatwo przywrócić biel zębów nawet o parę tonów. Przede wszystkim wybielanie zębów służy usuwaniu przebarwień, wynikających ze stosowania na przykład kolorowej diety.

Wśród spożywanych przez pacjentów napojów i pokarmów jest wiele produktów, jakie wpływają na kolor zębów. Do przede wszystkim wyliczanych należą soki, kawa i niektóre kolorowe owoce. Dla pacjentów bardzo ważne żeby możliwe było usuwanie rezultatów spożywania barwiących pokarmów, dlatego że białe zęby są wysoko estetyczne i kojarzą się ze zdrowiem. Bywa jednak tak, że nawet leczone zęby mają żółtawy kolor. Odpowiedzią na ten problem są wybielające zęby zabiegi. Obok codzienniej pielęgnacji znanymi wybielającymi pastami, pacjenci mogą podjąć profesjonalne wybielające zabiegi w gabinecie dentystycznym, na przykład naświetlania specjalistycznymi lampami.

Wybielanie lampą Beyond

Najbardziej profesjonalne przywracanie bieli zębów polega na naświetlaniu ich skonstruowanymi z tego powodu specjalnymi lampami. Taka technika wybielania zębów daje świetne rezultaty już po jednym razie.

Pośród najbardziej znanych lamp wybielających zęby w stomatologii jest lampa Beyond, czyli innowacyjna technologia, gwarantująca zadowalające i trwałe efekty nawet po jednym zabiegu wybielania. Co więcej ten sposób usuwa do 98% bakterii znajdujących się w jamie ustnej i minimalizuje stany zapalne przyzębia, a do tego wspomaga utwardzanie wypełnień i kompozytów dentystycznych. Tak więc wybielanie zębów, chociaż najsilniej pożądane, nie jest wyłącznym dodatnim skutkiem zabiegu.

Lampa Beyond jest funkcjonalnym urządzeniem, z ramieniem obracającym się o 360°, dzięki czemu może zostać dostosowana do wielu pozycji pacjenta, co zwiększa wygodę i dokładność pracy. Ponadto także siła naświetlania może zostać dopasowana do potrzeb pacjenta, według zaleceń lekarza dentysty. Natężenie światła może mieć trzy warianty: intensywne, standardowe lub łagodne z uwagi na to, jak mocne są przebarwienia.

Inne sposoby wybielania zębów

Wielu ludzi marzy o pięknym i śnieżno – białym uzębieniu. Z tego względu wszędzie znane są odmienne metody wybielania, na jakie każdy może się zdecydować. Jednym z najczęściej stosowanych są rzecz jasna wybielające pasty do zębów. Dość skutecznie usuwają przebarwienia, rozjaśniają, czyszczą zęby i nie uszkadzają szkliwa. Równie popularne są lakiery, paski i wybielające żele do aplikacji w domu. Można kupić je na przykład w aptece albo w sklepach, jednak zwykle to nie do końca dokładny sposób rozjaśniania zębów. Przede wszystkim między nimi.

Nie każdy pamięta, że niezłym sposobem przywracania bieli zębów jest dokładne usuwanie osadów w gabinecie dentystycznym na przykład przez zabieg scalingu. Usunięcie kamienia i przebarwień gwarantuje przywrócenie bieli zębów. Innym sposobem dostępnym gabinecie dentystycznym są także specjalne nakładki. W odróżnieniu od tych sprzedawanych w aptece są indywidualnie dopasowane do pacjenta na podstawie wycisku jego zębów. Pacjent sam wkłada nakładki w domu i korzysta z nich zgodnie z ustaleniami dentysty.

Bezpieczeństwo wybielania zębów

Jak to robić, by wybielanie zębów było efektywne i przede wszystkim bezpieczne? Podstawą bezpieczeństwa wybielania zębów jest kontakt ze stomatologiem. Już teraz mamy świadomość, że wszystkie domowe sposoby, chociaż odrobinę dają efekt, tak naprawdę uszkadzają szkliwo i łatwo drażnią dziąsła. Dentysta profesjonalnie pomoże dowiedzieć się, jaka metoda wśród dostępnych na rynku, będzie najskuteczniejsza dla zębów pacjenta. Co więcej oceni stan jamy ustnej i dowie się, czy przed zabiegiem wybielania zębów niezbędne jest najpierw leczenie.

Bez względu na metody wybielania zębów, należy zatroszczyć się, żeby kupowane były one z zaufanych źródeł. Ogólnodostepne nakładki albo żele wybielające warto nabyć w wypróbowanych punktach lub z rekomendacji stomatologa. Niezwykłe promocje nie gwarantują bezpiecznego wybielenia zębów. Dlatego warto udać się na profesjonalne wybielanie zębów u dentysty. Tym sposobem mamy gwarancję, że stomatolog stosuje certyfikowane produkty, a na podstawie swojego doświadczenia wykona bezpieczny zabieg.

Ile należy czekać aż zauważysz rezultaty wybielania zębów?

Warto mieć na uwadze, że wybielanie zębów nie działa od razu. Na przykład wybielanie zębów metodą nakładkową zajmuje parę tygodni. Wybielanie zębów lampą przyniesie szybki rezultat, jednak trzeba mieć na uwadze to, że zęby na kilka dni mogą być nadwrażliwe. Z reguły po zabiegu wybielania zębów należy również przenieść się na białą dietę, by nie osłabić osiągniętego efektu. Jeśli utrzymamy się zaleceń stomatologa, efekt wybielania zębów będzie utrzymywał się na długo.

Skuteczność wybielania zębów

W jakich przypadkach wybielanie zębów nie działa? Niwelowanie przebarwień wynikających z diety pozwoli odkryć naturalną barwę zębów, a one często nie są do końca białe. Bywa tak, że zęby naturalnie są lekko żółte, kremowe, a niekiedy nawet sine. Zdarza się tak, że zęby na stałe zmieniają kolor na przykład na skutek przyjmowanych leków lub w wypadku zębów martwych. Wtedy nie osiągniemy pożądanej bieli produktami wybielającymi z drogerii, ani fachowym zabiegiem wybielania u dentysty.

Jak sobie radzić, kiedy wybielanie zębów jest nieskuteczny? W takim przypadku decydujemy się inne estetyczne zabiegi znane u stomatologa. Najlepszym rozwiązaniem będzie skorzystanie z licówek dentystycznych. Te estetyczne nakładki, jakie trwale zakładamy na zęby, mają dużo zalet. Poza tym, że możemy dopasować ich kolor według potrzeb pacjentów, dzięki licówkom stomatolog może dokonać także niewielkiej poprawy kształtu zębów (na przykład zakrywanie diastemy). Dlatego też trzeba przed zabiegiem wybielania zębów skontaktować się ze stomatologiem, żeby sprawdził, jaka metoda będzie najlepsza.

edclinic.pl/wybielanie-zebow-lampa-beyond

Komentarze są wyłączone.