Szkolenie kierowców pojazdów uprzywilejowanych

Stomatologia estetyczna -gabinet stomatologiczny klinika pięknego uśmiechu
Klinika stomatologiczna
30 sierpnia, 2020
Materac do łóżka twardy czy miękki jaki kupić
Wybieramy wygodny materac do łóżka
31 sierpnia, 2020

Szkolenie na pojazdy uprzywilejowane

Zostanie kierowcą pojazdów uprzywilejowanych wymaga konkretnych uprawnień. Według przepisów prawa wymagane jest tradycyjne prawo jazdy w odpowiedniej kategorii, zezwolenie Starosty, a także potwierdzenie ukończenia szkolenia dla kierowców pojazdów uprzywilejowanych. Dodatkowo potrzebne są wyniki badań lekarskich i psychologicznych, które poświadczą zdolność prowadzenia pojazdów. Kompleksowe szkolenie gwarantuje otrzymanie wszelkich niezbędnych dokumentów. Dla kierowców, którzy zdobyli uprawnienia wcześniej w ofercie znajdują się szkolenia uzupełniające, które poszerzą osiągnięte kompetencje. Żeby rozpocząć szkolenie na pojazdy uprzywilejowane, nie ma potrzeby specjalnego przygotowywania się. Głównym wymogiem obok posiadania podstawowego prawa jady odpowiedniej kategorii jest ukończenie 21 lat. Natomiast badania lekarskie i psychologiczne można przejść po zakończeniu szkolenia lub w jego trakcie.

Kto może zapisać się na szkolenie na pojazdy uprzywilejowane?

Szkolenie na pojazdy uprzywilejowane ciekawi w głównej mierze osoby, które zamierzają prowadzić te pojazdy w pracy w służbach publicznych. Praca kierowcy pojazdu uprzywilejowanego łączy się z podniesionym ryzykiem wypadku. Zgodnie z kodeksem drogowym są sytuacje, w których pojazd uprzywilejowany nie musi przestrzegać przepisów ruchu drogowego. W szczególnych sytuacjach nie musi zwracać uwagi na sygnalizację świetlną oraz poziome i pionowe znaki, przy zachowaniu szczególnej ostrożności. Z uwagi na to kierowca musi odznaczać się błyskawiczną reakcją, sprawnością oraz opanowaniem. Dzięki temu uniknie trudnych sytuacji drogowych.

Do pojazdów uprzywilejowanych zaliczamy te, które wysyłają błyskowe, niebieskie sygnały świetlne oraz dźwiękowe sygnały o zmiennym tonie. Wśród nich są to pojazdy policji, straży miejskiej, pożarnej i gminnej. Według przepisów ruchu drogowego to są także pojazdy ratownictwa medycznego, chemicznego albo wodnego. Szkolenie na pojazdy uprzywilejowane zainteresuje także kierowców chcących podjąć pracę w Straży Granicznej, Służbie Celnej, Służbie Parku Narodowego oraz innych służbach bezpieczeństwa. Osiągając te uprawnienia można także kierować bankowozy i pojazdy przewożące wartości pieniężne. Szkolenie na pojazdy uprzywilejowane w pełni przygotuje kierowcę do pracy w tej formie.

Organizacja i program szkolenia

Program szkolenia na pojazdy uprzywilejowane był wymyślony , aby przygotowywał kierowcę na niebezpieczne sytuacje w ruchu drogowym i wyjeżdżania z nich bez kolizji. Stosując techniki ekstremalnej jazdy, kierowca zachowuje bezpieczeństwo tak swoje, jaki i pasażerów oraz osób trzecich potrzebujących pomocy. Szkolenie pokazuje niebezpieczne sytuacje, gdy realna jest utrata panowania nad pojazdem. Na podstawie szkolenia kierowcy rozwijają swoje umiejętności, potrzebnych do bezpiecznego udziału w ruchu drogowym.

Szkolenie na pojazdy uprzywilejowane oferowane jest w kategoriach A, A2, A1, kat. B, B1, B+E oraz w kat. C, C1, C+E. Podstawowe szkolenie przeznaczone jest dla każdego kierowcy, natomiast szkolenie uzupełniające przygotowano dla kierowców, mających już uprawnienia. W skład szkolenia wchodzą zajęcia teoretycznie i praktyczne oraz wewnętrzny egzamin. W liście tematów, które są w teoretycznych zajęciach są skutki i mechanizmy wypadków drogowych, podstawy psychologiczne transportu uprzywilejowanego oraz kierowanie pojazdem w specjalnych warunkach. Ważnym segmentem jest także utrwalenie przepisów ruchu drogowego. Natomiast zajęcia praktyczne polegają na ćwiczeniach na płytach poślizgowych.

Ukończenie zajęć teoretycznych i praktycznych oraz egzaminu końcowego, skutkuje zdobyciem zaświadczenia, które jest podstawą do odebrania zezwolenia do kierowania pojazdami uprzywilejowanymi. Pozyskanie zaświadczenia równa się z ukończeniem szkolenia na pojazdy uprzywilejowane. Po wypełnieniu wszelkich formalności kierowca posiada uprawnienia do pracy w charakterze kierowcy pojazdów uprzywilejowanych.

Przed szkoleniem na pojazdy uprzywilejowane

Każdy kierowca chcący zaliczyć szkolenie na pojazdy uprzywilejowane, musi mieć co najmniej 21 lat i prawo jazdy właściwej kategorii. Nie ma innych wymagań wstępnych. Najszybszą formą wpisania się na szkolenie, jest przygotowanie zgłoszeniowego formularza. Niezbędne materiały szkoleniowe oraz egzaminy zapewnia ośrodek szkolenia. Również wykonanie badań lekarskich i psychologicznych znajduje się w ofercie.

Szkolenie pojazdu uprzywilejowanego kompleksowo przygotowuje i dostarcza profesjonalną wiedzę, dzięki rzetelnej kadrze pracowników. Instruktorzy bazują na latach doświadczeń i wiedzy, które szczegółowo przekazują kierowcom. Utworzony program szkolenia za pomocą doskonałej organizacji i użyciu nowoczesnych narzędzi i technologii uczy kierowców jazdy w trudnych warunkach. Edukacja zgodna z obowiązującymi normami, doskonałe warunki nauczania oraz znakomita kadra instruktorów znających techniki jazdy, czyni szkolenie na pojazdy uprzywilejowane podstawą bezpiecznej pracy i sprawnego udziału w ruchu drogowym w nawet najbardziej ekstremalnej sytuacji.

Kurs na pojazdy uprzywilejowane

Komentarze są wyłączone.