Kupujemy termos na prezent – który najlepszy i jak go znaleźć

Izolacje natryskowe -Pianka pur do cieplania poddaszy stropów domów
Ocieplanie natryskowe domu pianką PUR
29 sierpnia, 2020
depilacja woskiem wszystko o zabiegu
Depilacja nóg woskiem – jak depilować by nie bolało
29 sierpnia, 2020
Termos obiadowy turystyczny- najlepszy termos na wycieczki - termos na zupe

Termos obiadowy turystyczny- najlepszy termos na wycieczki - termos na zupe

Termos turystyczny – jaki najlepszy i czym kierować się przy jego wyborze ?

Wybierając się na podróż powinniśmy zatroszczyć się o porządne przygotowanie. Zwłaszcza jeżeli wybieramy się w góry lub planujemy wielogodzinne zwiedzanie, trzeba nie zapomnieć nie tylko o zabraniu prowiantu czy wody, ale także zabraniu zimnego lub ciepłego napoju. Wiele osób uwielbia wyprawy z termosami turystycznymi, które przez wiele godzin zachowują ciepło lub chłód herbaty, kawy lub innego napoju. Jakie termosy turystyczne są oceniane jako najlepsze i z jakiej przyczyny? Z reguły szczególnie interesującym nas kryterium jest długość utrzymywania ciepła lub zimna, chociaż tak samo istotna jest szczelność i wytrzymałość. Wśród szczególnie zananych turystycznych termosów wyróżniamy termosy producentów Thermos, Stanley oraz Esbit, z tego względu warto się im przyjrzeć.

Jaki turystyczny termos wybrać?

Kupując turystyczny termos nalepiej popatrzeć na parę kluczowych elementów, jakie zaważą na tym, czy termos spełni swoją funkcję w określonych warunkach, czy też nie. Ważna jest tu wygoda, forma i materiały, z jakich termos jest zrobiony. Im bardziej zależy nam na dobrym wykonaniu, tym rozsądniej szukać termosu stworzonego z najlepszej jakości tworzyw, jakie nie mają niebezpiecznych substancji i korzystnie wpływają na sprawne funkcjonowanie turystycznego termosu.

Warto również pomyśleć o tym, żeby termos miał zewnętrzną powłokę, za pomocą której uzyskamy gwarancję, że termos nie wysunie się nam z dłoni również w rękawiczkach. Oceniając po tym, jak dalekie przewidujemy wędrówki, powinniśmy dopasować obszerność danego termosu. Z reguły turystyczne termosy można kupić w pojemności: 0.5l, 0.75l oraz 1l. Im krótsza wycieczka tym mniej pojemny termos się nada. Na długie wycieczki powinno się zaopatrzyć się w pojemny termos.

Najistotniejszym parametrem, którym lepiej się kierować, chcąc ocenić, który turystyczny termos wybrać jest oczywiście długość zatrzymania temperatury. W tym przypadku ważny jest nie tylko sam czas zatrzymania ciepła bądź zimna, ponieważ w przypadku najlepszych termosów może to być nawet cała doba, ale również zakres temperatur. Żaden termos nie zatrznyma przez długi czas tę samą temperaturę. Warto nie zapominać, że im lepiej wypełniony termos, tym dłużej będzie on pełnił swoje zadanie. By jednak termos turystyczny okazał się dobry, musi posiadać odpowiedni korek. To on odpowiada za trwałość termosu. Z reguły zamknięcia są odkręcane lub automatyczne z przyciskiem. Jeżeli zamknięcie nie będzie szczelne, termos nie zachowa temperatury.

Najbardziej popularne turystyczne termosy

W sklepach możemy kupić bardzo sporo turystycznych termosów, jednak szczególnie popularne i polecane pochodzą od trzech producentów, od lat tworzących zarówno termosy do napojów, jak i termosy na żywność, a także kubki termiczne (te gorzej sprawdzają w trakcie długotrwałych wycieczek i cechują się niższą pojemnością) wysokiej jakości. Najbardziej znane turystyczne termosy należą do firm: Thermos, Stanley oraz Esbit. Są one szczególnie cenione przez pasjonatów wycieczek i podróży. Czym cechują się ich termosy turystyczne?

Termosy firma Stanley

Termosy firmy Stanley mają prawie wiekową tradycję powstawania. Projektowane od prawie 100 lat termosy ze stalowym wkładem są mocno wytrzymałe i przez lata sprawdzały się w dalekich wyprawach. Zdaniem firmy są tak niezawodne, że mogą służyć przez długie lata w najtrudniejszych warunkach, nie tracąc na swoich właściwościach izolacji termicznej. Jak już wiadomo, zdolność zatrzymania temperatury zależy od wielkości i napełnienia turystycznego termosu oraz elementów budowy. Wszystkie modele różnią się, więc od siebie możliwościami.

W zależności od modeli turystyczne termosy firmy Stanley do napojów lub posiłków zatrzymają:

  • termoizolację cieplną – od 12h w małych termosach do 20-24h w średnich, a nawet do 40h przy największych termosach (1,3l);
  • termoizolację zimna – od 12h do 72h lub nawet 160h.

Tak więc termiczna izolacja w przypadku turystycznych termosów Stanley jest naprawdę bardzo wysoka. Należy jednak pamiętać, że żadnym termosie temperatura nie jest stała i z biegiem kolejnych godzin będzie stawała się nieco wyższa/niższa.

Termosy firma Thermos

Inną tak samo znaną i często polecaną firmą sprzedającą turystyczne termosy i kubki termiczne jest firma Thermos. Ta firma jest jedną z największych wśród tworzących termosy od lat, z porządnych materiałów i surowców. Ponadto Thermos tworzy produkty we własnych fabrykach, bez pomocy innych firm.

Produkty firmy Thermos zachowują:

  • termoizolację cieplną – od 8 do 24 godzin;
  • termoizolację  zimna – od 12 do 24 godzin.

Termosy firma Esbit

Esbit, czyli niemiecka firma od lat odnosi sukcesy na rynku, w tworzeniu kolejnych termosów obiadowych oraz termosów na picie. Ich szeroka gama kubków i termosów zachęca pasjonatów podróży, a bardzo dobre parametry utrzymywania temperatury, jakość i dobra cena, zachęcają, żeby przynajmniej wypróbować ich produkty.

Termosy Esbit zachowują:

  • termoizolację cieplną – od 8 do 24 godzin;
  • termoizolację zimna – od 8 do 24 godzin.

Warto dodać, że według danych producenta, zachowanie ciepła dla napoju ok. 98 °C i temperaturze powietrza 20 °C wyniesie 70 °C po 6h, 55 °C po 12h, a po 24 godzinach mniej więcej 40 °C.

Czy termos nadaje się do mycia w zmywarce?

Pamiętajmy, że termosów oraz kubków termicznych nie należy myć w zmywarce. Producenci niektórych termosów wskazują, że w zmywarce można myć jedynie korek, chociaż nie dotyczy to każdego modelu. Zwykle termosów umieszczamy w zmywarce, dlatego że mocne detergenty i wpływ wysokiej temperatury w trakcie czyszczenia, może destruktywnie wpłynąć na ich zdolność do utrzymywania temperatury.

Termos na prezent

Komentarze są wyłączone.