Termos obiadowy, niezbędne do pracy a także na wycieczkę.

Lifting zabiegi hi fu i nici liftingujące Toruń
Lifting – jaka metoda jest najlepsza
24 września, 2019
Zabiegi kosmetologii medycznej - nowoczesne modelowanie sylwetki
Gabinet kosmetyczny – zabiegi regenerujące
25 września, 2019
Termosy obiadowe sklep Termos na obiad

Termosy obiadowe sklep Termos na obiad

Termosy nie są niczym nowym i na półkach znajdujemy je od lat, a dokładnie od mniej więcej roku 1900, jest to stosunkowo długi okres od kiedy zostały wyprodukowane. Budowę termosu opatentowało dwóch wynalazców- Jacques-Arsène d’Arsonval oraz Jamer Dewar, a nazwa pochodzi od greckiego wyrazu ,,therme” oznaczającego ciepło. Wszyscy mają świadomość czym jest termos, aczkolwiek mała część osób orientuje się jak on dokładnie pracuje. Jest to ,powiedzmy, urządzenie, skomponowane z podwójnych ścianek, a między nimi jest obszar próżni cieplnej. Ścianki są bardzo cienkie i dzięki temu wymieniają one bardzo małą ilością ciepła. Strata ciepła jest także minimalizowana poprzez przewodzenie oraz zewnętrzną część, która przykryta jest warstwą odbijającą światło. Wszystko to sprawia, że termos utrzymuje nasze danie lub napój w wysokiej temperaturze przez długi czas. Dzisiaj na rynku znajdziemy tysiące rodzajów termosów, mamy możliwość wybierać w kolorach, pojemności, okazji, termosów z dodatkami lub bez.

Termosy różnią się także rolą, przykładowo, są produkowane termosy tradycyjne, znane każdemu, o zwykłym kształcie, służące do przechowywania napoi, takich jak kawa lub herbata oraz termosy obiadowe, innymi słowy termosy do żywności, do utrzymywania temperatury zup czy dań i są bardzo ciekawym rozwiązaniem. Termosy obiadowe różnią się od tych klasycznych właśnie kształtem, to znaczy są one primo, dużo większe, po drugie mają zupełnie inną budowę, niższe, mają szerszy wlew i są bardziej skomplikowane. Jeśli chodzi o funkcjonowanie, nie ma tutaj żadnej rozbieżności.Tego rodzaju termosy są idealne w pracy i na wycieczkach. Siedząc długie godziny w pracy z brakiem możliwości przyrządzenia sobie ciepłego posiłku, bardzo fajnym pomysłem jest zrobienie sobie posiłku w domu i przechowanie go w termosie. Inna sytuacja, wycieczka, nieważne czy szkolna, wraz ze znajomymi czy w samotności, po szczytach górskich, nad rzeką, zwiedzając miasta czy wsie, możemy zabrać ze sobą ukochane posiłki, bez potrzeby spędzenia dnia konsumując tylko i wyłącznie przekąski. W pracy, jak i na wycieczce jest to przydatne, gdyż wykonując wysiłek czy to fizyczny czy psychiczny, nasze ciało domaga się nie byle jakiego posiłku, aby móc spokojnie działać przez kolejne kilka godzin.

Aby wybrać dobry dla siebie termos, powinno się zapoznać się z ofertą jaką znajdziemy w różnych sklepach stacjonarnych i internetowych. Termosów jest tak dużo, że nie rzadko jest ciężko zdecydować. Ogromną role przy decyzji ma bez wątpienia cena, która waha się od około 30 złotych do nawet 400 złotych. Widzimy, że jest to niemała rozbieżność w kosztach. Jest takie przekonanie, że porządny termos, który wytrzyma więcej niż jeden sezon musi sporo kosztować. Ważną kwestią jest także materiał, z którego nasz produkt jest wyprodukowany. Są termosy plastikowe, które niestety słabo trzymają ciepło oraz termosy ze szkła i stalowe, które świetnie sobie radzą. Termosy stalowe są najbardziej popularna, jako, że te szklane nie są tak trwałe. Kolejna rzecz jaką powinno się rozważyć przed kupnem jest zakrętka, przez który ucieka ciepło. Korek może być działający samoistnie, z uszczelką i hybrydowy. Na wycieczkę w chłodne dni idealnym będzie ten pierwszy, bo to przez ten typ ucieka najmniej ciepła. Jeśli chodzi o wielkość, to termosy obiadowe zazwyczaj nie są bardzo pojemne; produkowane w ten sposób, aby zmieścić posiłek dla jednej osoby. Jeśli nasz termos chcemy zabrać w podróż należy pomyśleć o komforcie trzymania; aby nie było to kłopotem. Do wyboru mamy termosy z zwykłą powłoką zewnętrzną, wytworzoną z metalu oraz specjalnie wykonane termosy lepszej jakości o chropowatej powłoce. Dzięki takiemu zabiegowi mamy gwarancje, że termos nie wysunie się nam z rąk; dodatkowo, prezentują się one o wiele ciekawiej.

Jakie mamy możliwości przy korzystaniu z tego rodzaju akcesorium? Termosy obiadowe, również tak zwane food jug’i, są projektowane, z myślą o, jak sama nazwa wskazuje, gorących posiłkach. Jakie dokładnie jedzenie możemy w nich przechowywać? Mogłoby się wydawać, że w tego rodzaju ,,pojemniku” można przechowywać tylko zupy, co jest bez wątpienia błędnym stwierdzeniem, jako,że nadają się one również do przechowywania dań jednogarnkowych, jak na przykład bigos czy gulasz.Co interesujące, świetnie sprawują się w przenoszeniu potraw zimnych. Są one zaopatrzone w zakrętkę, która świetnie funkcjonuje jako naczynie. Food jug’i mają jednak pewna wadę, trzymają one ciepło o wiele krócej niż zwykłe termosy na kawę i herbatę, jest to góra 4-6 godzin. W niektórych sieciach znajdziemy specjalne termosy długo trzymające ciepło, są one bez wątpienia sporo droższe.

Termosy obiadowe są stosunkowo nowe na rynku, ale w ekspresowym tempie stały się popularne i ochoczo nabywane. Chcąc poprawić jakość swojego odżywiania w pracy najlepszym pomysłem jest zaopatrzenie się w takie akcesorium.Natomiast w czasie długich wycieczek na łono natury, termos jest często jedyną możliwością na zjedzenie czegoś wartościowego i gorącego oraz na rozgrzanie się. Food jug’i mają mnóstwo zalet, takich jak: pakowność specjalnie stworzona, aby zmieścić pełen posiłek; mają duży otwór wlewowy, który ułatwia mycie oraz sprawne korzystanie sztućców przy jedzeniu bezpośrednio z termosu; większość świetnie radzi sobie z izolowaniem temperatury, mamy możliwość więc cieszenia się z gorącego jedzenia przez długi czas. Nie zapominajmy jednak, że takie termosy nie są wieczne i chcąc nie chcąc po dłuższym użytkowaniu warto je zmieniać.

Zapraszamy do sklepu https://www.kubek-termiczny.pl/termosy-turystyczne-i-obiadowe/

Komentarze są wyłączone.