Termosy Stnaley Thermos Esbit – jaki najlepszy i czym kierować się przy jego wyborze

Izolacje natryskowe -Pianka pur do cieplania poddaszy stropów domów
Ocieplanie natryskowe domu pianką PUR
29 sierpnia, 2020
depilacja woskiem wszystko o zabiegu
Depilacja nóg woskiem – jak depilować by nie bolało
29 sierpnia, 2020
Termos obiadowy turystyczny- najlepszy termos na wycieczki - termos na zupe

Termos obiadowy turystyczny- najlepszy termos na wycieczki - termos na zupe

Turystyczny termos – jaki najlepszy oraz jak go znaleźć ?

Wybierając się na podróż powinniśmy zadbać o dobre przyszykowanie. Zwłaszcza jeżeli jedziemy w góry albo planujemy długie zwiedzanie, należy pomyśleć nie tylko o zaopatrzeniu prowiantu czy wody, ale też zabraniu ciepłego lub zimnego napoju. Wiele osób uwielbia wycieczki z turystycznymi termosami, które przez długi czas utrzymują ciepło lub chłód herbaty, kawy albo innego napoju. Które termosy są uważane za najlepsze oraz z jakiej przyczyny? Zwykle szczególnie interesującym nas wyznacznikiem jest czas zachowywania temperatury, chociaż równie ważna jest szczelność i wytrzymałość. Wśród najbardziej zananych turystycznych termosów znajdują się termosy firm Thermos, Stanley i Esbit, z tego powodu warto je poznać.

Jaki termos turystyczny wybrać?

Chcąc wybrać termos turystyczny trzeba zwrócić uwagę na kilka szczególnych kryteriów, jakie zaważą na tym, czy termos spełni swoją funkcję w określonych warunkach, czy nie. Istotna jest tutaj praktyczność, struktura oraz tworzywa, z jakich termos turystyczny jest zrobiony. Im mocniej zależy nam na jakości, tym lepiej szukać termosu stworzonego z wysokiej jakości tworzyw, jakie nie zawierają niebezpiecznych substancji oraz korzystnie wpływają na sprawne działanie termosu turystycznego.

Powinno się także pomyśleć o tym, aby termos był wyposażony w zewnętrzną powłokę, za pomocą której zyskamy przekonanie, że turystyczny termos nie wyślizgnie się nam z rąk też w rękawiczkach. Oceniając po tym, jak dalekie przewidujemy wycieczki, powinniśmy dobrać pojemność swojego termosu. Zwykle termosy turystyczne można kupić w pojemności: 1l, 0.75l oraz 0.5l. Im mniejsza wędrówka tym mniej pojemny termos wystarczy. Na całodniowe wycieczki lepiej wybrać większy termos.

Najistotniejszym parametrem, jakim lepiej się zainteresować, chcąc ocenić, jaki termos turystyczny wybrać jest oczywiście długość utrzymywania temperatury. W tym przypadku znaczący jest nie tylko sam czas zachowania zimna bądź ciepła, ponieważ w przypadku świetnych termosów będzie to nawet pełna doba, ale także zakres temperatur. Nie istnieje termos, który zachowa przez długi czas tę samą temperaturę. Warto też dodać, że im bardziej zapełniony termos, tym lepiej będzie on pełnił swoje zadanie. By jednak termos turystyczny był użyteczny, musi posiadać odpowiedni korek. To on odpowiada za trwałość termosu. Zwykle korki są zakręcane albo automatyczne z przyciskiem. Jeśli zamknięcie nie będzie szczelne, termos nie zachowa temperatury.

Najbardziej polecane termosy turystyczne

W sklepach mają dużo turystycznych termosów, ale najbardziej popularne oraz kupowane pochodzą od trzech firm, od lat projektujących zarówno termosy do napojów, jak i termosy na żywność, a do tego termiczne kubki (te słabiej spisują się podczas długotrwałych wycieczek oraz charakteryzują się mniejszą pojemnością) wysokiej jakości. Najbardziej znane termosy turystyczne pochodzą z firm: Thermos, Stanley i Esbit. Są one bardzo cenione przez wielbicieli podróży i wycieczek. Czym charakteryzują się ich termosy?

Termosy turystyczne firmy Stanley

Termosy producenta Stanley mają prawie wiekową tradycję produkcji. Produkowane od prawie stu lat termosy ze stalowym wkładem są niezwykle wytrzymałe oraz od lat sprawdzały się w najdłuższych wyprawach. Zdaniem producenta są tak niezawodne, że mogą służyć przez długie lata w ciężkich warunkach, nie tracąc na swoich zdolnościach termoizolacyjnych. Jak już wiemy, umiejętność utrzymania ciepła lub zimna zależy od napełnienia i wielkości termosu turystycznego oraz jego budowy. Wszystkie modele mają inne możliwości.

W przybliżeniu termosy turystyczne firmy Stanley do posiłków lub napojów utrzymują:

  • izolację termiczną cieplną – od 12h przy małych termosach do 20-24h przy średnich, a nawet do 40h przy największych (1,3l);
  • termiczną izolację zimna – od 12h do 72h lub nawet 160h.

Tak więc termoizolacja w przypadku turystycznych termosów Stanley jest bardzo wysoka. Trzeba jednak wiedzieć, że w każdym termosie temperatura nie jest stała i z biegiem następnych godzin okaże się nieco wyższa/niższa.

Termosy turystyczne firmy Thermos

Inną równie popularną oraz mocno zalecaną firmą tworzącą termosy turystyczne oraz termiczne kubki jest firma Thermos. Ta firma jest jedną z największych wśród produkujących termosy od lat, z jakościowych materiałów i surowców. Ponadto Thermos produkuje produkty we własnych fabrykach, bez udziału innych firm.

Produkty marki Thermos zachowują:

  • termiczną izolację cieplną – od 8 do 24 godzin;
  • termiczną izolację  zimna – od 12 do 24 godzin.

Termosy turystyczne firmy Esbit

Niemiecka firma Esbit od lat odnosi sukcesy na rynku, w produkcji kolejnych obiadowych termosów oraz termosów na napoje. Ich szeroka gama kubków i termosów zachęca pasjonatów podróży, a bardzo dobre właściwości zachowywania ciepła lub zimna, jakość i dobra cena, przekonują, aby przynajmniej wypróbować ich produkty.

Termosy Esbit zachowują:

  • termiczną izolację cieplną – od 8 do 24 godzin;
  • termiczną izolację zimna – od 8 do 24 godzin.

Warto dodać, że zgodnie z danymi producenta, zatrzymanie ciepła dla płynu ok. 98 °C i temperaturze powietrza 20 °C wyniesie 70 °C po 6 godzinach, 55 °C po 12 godzinach, a po 24 godzinach około 40 °C.

Czy termos można myć w zmywarce?

Zapamiętajmy, że termosów oraz kubków termicznych nie należy czyścić w zmywarce. Producenci termosów mówią, że w zmywarce da się czyścić jedynie korek, ale nie tyczy się to wszystkich modeli. Zwykle termosów umieszczamy w zmywarce, bo mocne detergenty oraz działanie wysokiej temperatury podczas czyszczenia, może niszcząco wpłynąć na ich umiejętność do zatrzymywania temperatury.

Termos Thermos

Komentarze są wyłączone.