Dobry Fryzjer – wybieramy dobry salon

Korony cyrkonowe na implantach Toruń
Implanty stomatologiczne
28 października, 2019

Piękne i zdrowe włosy to nie wyłącznie sukces codziennej pielęgnacji, ale również kontakt z kompetentnym fryzjerem. Profesjonalista powinien orientować się oraz odpowiadać na potrzeby swoich klientów i ich włosów. Dlatego dobry wybór fryzjera jest niezwykle istotny. Dbałość o włosy oraz umiejętności strzyżenia i układania nie są jedynymi czynnikami, jakie muszą być wzięte pod uwagę. Między innymi istotny jest również wygląd salonu oraz nastawienie do klienta. Lepiej wcześniej dowiedzieć się, niż ryzykować fryzjerską katastrofą. Na co trzeba zwrócić uwagę?

Wiedza

Dobry specjalista nie ogranicza się zaledwie do marzeń klientów, ale również jest gotów im doradzić. Stwierdza, które fryzury są możliwe do stworzenia na włosach w konkretnym rodzaju, a które nie. Służy pomocą we wskazaniu właściwej pielęgnacji, a także dobierze fryzurę do kształtu twarzy, charakteru czy okoliczności. Oznaką wskazującą profesjonalizm fryzjera są również certyfikaty, jakie zazwyczaj można znaleźć na witrynach internetowych albo po prostu w salonie fryzjerskim. Ponadto, dobry fryzjer nieprzerwanie się kształci – uczestniczy w szkoleniach, zjazdach, wykładach. Poszerza wiedzę oraz śledzi nowinki. I chętnie się tym dzieli.

Umiejętności

Umiejętności fryzjera bez wątpienia szczególnie interesują większość klientów. Jeżeli fryzjer ma wiedzę, którą potwierdza certyfikatami z reguły powinien mieć także umiejętności. Bywa jednak tak, że to, co fryzjer potrafi, nie zawsze pasuje wszystkim klientom. Czasami fryzjerzy są znani z mocnych, krzykliwych stylizacji, z kolei inni wyczarują wymyślne upięcia, które będą idealne na przykład na ślub albo inne okazje. Trzeba więc nie tylko szukać fryzjera ze zdolnościami, ale tego, którego zdolności nam pasują. W tym celu warto poszukać opinii innych klientów, a do tego sprawdzić udostępnione zdjęcia, jakie ukazują wcześniejsze prace fryzjera.

Podejście do klienta

Niezależnie od tego, jak dużo czasu pochłonie wizyta w salonie fryzjerskim, każdemu zależy na tym, by minął w przyjemnej atmosferze. Zwykle fryzjerzy zabawiają klientów pogawędkami, ale należy mieć na uwadze to, że pogaduszki mogą zmniejszyć koncentrację fryzjera, przez co zacznie skupiać się na opowiadaniu ploteczek, zamiast na stylizowaniu włosów. Tego typu rozmów należy się wystrzegać, zwłaszcza jeśli fryzjer dużo narzeka na innych klientów lub na szefa, bo to może świadczyć o słabej kulturze osobistej.

Co więcej warto również sprawdzić, jak wiele czasu fryzjer przeznacza swoim klientom. Często fryzjerzy zapisują bardzo dużo ludzi w krótkim czasie. Z tego powodu oddają im zdecydowanie zbyt niewiele uwagi. Bywa również, że wokół jednego klienta pracuje kilka osób. Kto inny kto inny myje włosy. W takich miejscach prawdziwy kontakt z klientem jest ograniczony, co może negatywnie wpłynąć na efekt końcowy. Im fryzjer ma dłuższy kontakt z włosami, tym lepiej je zna oraz orientuje się, czego potrzebują.

Ważna jest również komunikacja. Dobry fryzjer, słucha potrzeb i doradza, ale niczego nie narzuca. Dobry salon fryzjerski umożliwia też reklamacje w przypadku wpadki. Zdarzają się najlepszym, ale w zamian fryzjer powinien zaproponować rabat, naprawczy lub zwrot pieniędzy.

Wystrój salonu fryzjerskiego

Salon fryzjerski jest dla fryzjera najlepszą wizytówką, dlatego jego wygląd jest szczególnie istotny. W tym zakresie podstawową rolę ma higiena salonu. Podczas swojej pracy fryzjer korzysta z takich samych narzędzi do stylizacji każdego z klientów. Z tej przyczyny w porządnym salonie wszystkie narzędzia są dokładnie oraz regularnie czyszczone i dezynfekowane. W wypadku, jeżeli niefortunnie doszłoby do jakiegoś skaleczenia lepiej, by narzędzia były czyste i nie przenosiły bakterii.

Ważne jest również to, w jaki sposób fryzjer troszczy się o porządek salonu. Jeżeli na podłodze są nieuprzątnięte ścięte włosy lub na przykład rozchlapana w czasie mycia woda czy szampon to sygnał, że fryzjer jest strasznie niechlujny i lepiej go unikać. Profesjonalny fryzjer chwilę po wykonaniu zadań, sprząta salon przed przyjściem nowego  klienta.

Trzeba też ocenić sam wystrój. Salon fryzjerski powinien zachęcać klientów do odwiedzin i poznania usług. Musi zatem być przytulny i ciekawy. Salony fryzjerskie, które odznaczają się charakterystycznym elementem lepiej zapadają w pamięć. Ponure, smutne salony pewnie nie wzbudzają zaufania.

Narzędzia i produkty

O tym , że salon fryzjerski jest dobry, a pracujący tam fryzjerzy są specjalistami, świadczy również jakość sprzętu i produktów, jakie są tam używane. Ostrość nożyczek, maszynek czy brzytw wpływa na rezultat pracy fryzjera. Tępy sprzęt będzie niepewny i może narobić więcej strat, niż pożytku. Im porządniejsze narzędzia, tym większa pewność i precyzja. Nawet największe zdolności fryzjera nie uratują sytuacji, jeżeli sprzęt jest zawodny.

Dobrze jest też zwrócić uwagę na to, jakie produkty są wykorzystywane przez fryzjera. Specjalistyczne kosmetyki fryzjerskie są znacznie lepsze od tych ogólnodostępnych, kupowanych w drogerii produktów. Mają one większe stężenie środków odżywczych i aktywnych. Co więcej wiele z nich pochodzi z lepszych źródeł – na przykład zawarte są w nich faktycznie naturalne ekstrakty. To oznacza, że są skuteczniejsze i bardziej bezpieczne.

http://www.gornystudio.pl/cennik/

Komentarze są wyłączone.