Lifting – jaka metoda jest najlepsza

Prawo karne gospadrcze i skarbowe - Adwokat Toruń
Adwokat – Prawo karne i wykroczenia Toruń
24 września, 2019
Termosy obiadowe sklep Termos na obiad
Termos obiadowy, niezbędne do pracy a także na wycieczkę.
25 września, 2019
Lifting zabiegi hi fu i nici liftingujące Toruń

Lifting zabiegi hi fu i nici liftingujące Toruń

Z upływem lat ilość kolagenu i elastyny w skórze zdecydowanie maleje, co sprawia, że robi się ona obwisła oraz powstają na niej zmarszczki. Osoby, które chciałyby zatrzymać młodość na dłużej, mogą decydować się na zabiegi, które przywrócą jej elastyczność i jędrność. Jeżeli jednak te działania przeciw starzeniu się nie wystarczają, nowoczesna medycyna estetyczna udostępnia liftingi, które wpływają na napięcie skóry, nadają jej kształt oraz wygląd. Ponadto, obecne metody są co raz mniej inwazyjne i nie wymagają skomplikowanych operacji, bo są wykonywane bez skalpela. Zwykle posługują się innymi metodami, jednak są skutecznym sposobem na ukrycie oznak starzenia.

Lifting HIFU (ang. High Intensity Focused Ultrasound)

Zabiegi HIFU są zaliczane do najbardziej nowatorskich i pionierskich metod liftingowych. Jego działanie bazuje na energii ultradźwięków, które są przekazywane przez specjalne urządzenie i przedostają się do wnętrza skóry. Sięgają zdecydowanie dalej od innych maszyn (np. laserowych), a tam wywołują ruch i tarcie komórek, które produkuje ciepło. To doprowadza do mikrouszkodzeń, które pobudzają procesy naprawcze organizmu. Wytwarzany w tym procesie kolagen pozytywnie wpływa na zdrowie i wygląd skóry. Dzięki niemu odzyskuje ona elastyczność i jędrność, a zmarszczki zostają wygładzone. Ponadto technologia HIFU może być także używana na różnych częściach ciała. Dzięki wieloletnim badaniom nad ultradźwiękami, ta technika jest bezpieczna dla zdrowia, jednak zabieg powinien być wykonywany w przez specjalistę, by nie narażać się na niepomyślne działania.

Termolifting

Kolejnym sposobem na aktywowanie wytwarzania kolagenu jest termolifting, jaki jest obecnie oceniany jako jeden z najefektywniejszych liftingów. Zabieg bazuje na pracy fal radiowych, które podobnie do ultradźwięków wpływają do wnętrza skóry i tam stymulują włókna kolagenu. Przez energię termiczną obkurczają się i rozszerzają, co aktywizuje ich pracę. Termolifting poprawia napięcie skóry oraz wysmukla owal twarzy, zmniejsza zmarszczki okolic oczu i całej twarzy, a gęstość i jędrność skóry poprawia się już po jednym zabiegu. To działanie przeciwdziała starzeniu się oraz jest doskonałą metodą redukcji cellulitu, blizn oraz rozstępów. Zabieg nie ma wpływu na nerwy ani na naczynia krwionośne oraz jest całkowicie nieinwazyjny i bezbolesny.

Wolumetria twarzy

Pod terminem wolumetrii kryje się zabieg polegający na wstrzykiwaniu kwasu hialuronowego lub innych płynów tak zwanych stymulatorów kolagenu ( kwas polimlekowy), które są jak wypełniacz, w wyniku czego podnoszą wiotką skórę oraz modelują owal twarzy. Niekiedy możliwe jest także zastosowanie własnego tłuszczu pacjenta. Dostosowane dawki powodują, że końcowy rezultat jest naturalny oraz nie widać oznak nawet minimalnej ingerencji poprawek estetycznych. Substancję wstrzykuje się pod skórę lub pod mięśnie, a potem rozciera subtelnym masażem, co przynosi zamierzone oraz długotrwałe rezultaty. Przyjmuje się, że skutki wolumetrii utrzymują się nawet do 17 miesięcy. Co ważne może także zastępować inwazyjne operacje plastyczne, dlatego że dzięki wypełnieniu można poprawić kontur twarzy lub powiększyć usta czy kształt nosa.

Nici liftingujące

Trochę bardziej inwazyjnym zabiegiem liftingującym jest wszczepianie podskórnie specjalistycznych nici liftingujących. Ich zadaniem jest utrzymywanie skóry, która z czasem staje się znacznie bardziej wiotka. Szczególnie dotyczy to obszarów takich jak: czoło policzki, linia brwi, a także w pobliżu szyi lub dekoltu. Niestety skóra z obszerniejszych części ciała może okazać się za ciężka, żeby utrzymać ją za pomocą nici. Istotne jest także to, że nici liftingujące sa podobne do nici używane podczas operacji i z biegiem czasu całkowicie rozpuszczają się . Przygotowuje się je z kilku materiałów takich jak: kwas glikolowy lub mlekowy czy polikaprolakton i z reguły mają one długość około 6 – 10cm. Zabieg wykonuje się poprzez wszycie nici pod skórę za pomocą specjalnych igieł, a za sprawa znieczulenia miejscowego nie boli. Zazwyczaj taki zabieg daje efekty na okres około 2 lat.

Lifting laserowy

Parę lat wcześniej lifting laserowy był dość inwazyjnym zabiegiem uwagi na to, że pacjenci potrzebowali długiej rekonwalescencji po podjęciu zabiegu. Obecnie technologia laserowa jest ciągle dopracowywana, staje się bardziej dokładna oraz zdecydowanie mniej ingeruje w tkanki. Tak jak inne metody, laser ma za zadanie zwiększenie wytwarzania kolagenu, z tego powodu jego promień wywołuje wiele mikrouszkodzeń tkanek, które pobudzają organizm do autoregeneracji. Lifting laserowy skutecznie odmładza, poprawiając owal twarzy. Korzystnie oddziałuje również na wygląd skóry, dlatego że dzięki niemu można zlikwidować przebarwienia, blizny, a także zamknąć rozszerzone pory.

Lifting operacyjny

Operacyjny lifting to najpopularniejszy sposób na ukrycie skutków starzenia. Niestety również mocno inwazyjny. Jest to chirurgiczny zabieg, który ma za zadanie poprawę napięcia zwiotczałej i obwisłej skóry. Trudniący się tym chirurg medycyny estetycznej wykonuje specjalne cięcia w okolicach linii włosów, skroni oraz uszu, po czym ręcznie modeluje, układając ją i naciągając, by stworzyć oczekiwany efekt. Ten lifting może być całościowy albo częściowy, w zależności od tego, jak wielką powierzchnię twarzy lub szyi ma poprawić. Operację odmładzającą wykonuje się pod narkozą. Wymaga ona znacznego okresu wypoczynku. Zwykle opuchlizna znika w ciągu tygodnia, a na końcowe rezultaty trzeba czekać mniej więcej pół roku. Z biegiem czasu blizny powinny stać się niewidoczne, a rezultat trwały.

 

Komentarze są wyłączone.