Firma sprzątająca

Termos turystyczny – który najlepszy i czym kierować się przy jego wyborze?
21 września, 2020
Natryskowe ocieplanie pianą PUR
1 października, 2020

Czyste biuro czy innego rodzaju zakład pracy staje się wizytówką, na którą klienci zwracają uwagę, decydując się na współpracę z firmą. Mając na celu dobre wrażenie na tych, co pojawią się wewnątrz budynku, należy zadbać o porządek. W zależności od powierzchni dwie lub jedna osoba sprzątająca na etacie może być zbyt mało, z tego powodu wiele firm rozważa skorzystanie z usług profesjonalnej firmy sprzątającej. Zazwyczaj współpraca ze specjalistami w zakresie sprzątania, jest nie tylko wygodne, ale także oszczędne. Nic zadziwiającego, że firmy sprzątające robią się znacznie bardziej znane. Co raz częściej bywa tak, że z takich usług korzystają również osoby prywatne, wynajmujące do sprzątania osobistych mieszkań i domów.

Oferty firm sprzątających

Usługa firm sprzątających zawiera sporo czynności porządkowych. Decydując się na nawiązanie współpracy z firmą sprzątającą, warto jasno określić w umowie, które czynności będą konieczne, a poza tym w jakich dniach i godzinach powinny być wykonywane. Bardzo często firmy sprzątające działają już po zakończeniu pracy innych pracowników, a czasami sprzątają na bieżąco – na przykład w galeriach handlowych. Powinno się także określić częstotliwość sprzątania. W małym biurze wystarczy porządkować raz lub dwa razy na tydzień, z kolei tam, gdzie zwykle pojawia się wielu klientów, powinno się sprzątać codziennie.

Oprócz częstości sprzątania, warto skupić się na samych usługach. Bazowe usługi firm sprzątających zawierają przede wszystkim czyszczenie mebli, odkurzanie oraz mycie i zamiatanie podłóg lub wynoszenie śmieci. W usługi wlicza się także mycie przestrzeni kuchennych (w tym np. obsługa zmywarki), toalet czy klatek schodowych. Wiele firm sprzątających zapewnia pranie wykładzin czy tapicerowanych mebli. Dostępne są też okresowe usługi, takie jak mycie witryn sklepowych, okien, a także samych elewacji. Oprócz tego w okresie jesienno-zimowym można uzyskać usługę zbierania liści czy odśnieżania terenów zewnętrznych, a latem i wiosną pielęgnację zieleni.  Wybór usług uzależniony jest od potrzeb danej firmy, jej wielkości oraz otaczającego ją terenu.

W jaki sposób wybrać rzetelną firmę sprzątającą?

Wybór najlepszej firmy sprzątającej najlepiej zacząć od rozeznania na temat proponowanych usług, żeby zdobyć pewność, że będzie odpowiadała danym potrzebom. Obok tego warto sprawdzić oceny oraz umówić się na wstępne spotkanie. Kontakt pozwoli na ocenę, czy warto skorzystać z usług danej firmy sprzątającej. Większość z nich nie ma problemu zawieraniem umów usługowych, utrwalających ustalenia między stronami. Do firm , które namawiają do współpracy na bazie ustnego porozumienia oraz tych, o jakich trudno odszukać więcej informacji, trzeba podchodzić z z dozą ostrożności. Porządna firma sprzątająca posiada doświadczonych pracowników, jacy mają stały dostęp do możliwości podnoszenia kwalifikacji i rozwoju.

Istotną kwestią jest także technika pracy. Zarządzanie pracownikami powinno odbywać się tak, żeby wykonanie usług zachodziło porządnie oraz na czas. Należy zwrócić uwagę również na zachowanie grafika pracowników i na dane na listach kontrolnych, wskazujących na częstotliwość wykonywanych usług. Aby wybrać dobrą firmę sprzątającą, lepiej również jakimi posługuje się środkami czystości i urządzeniami wykorzystywanymi do sprzątania. Jeżeli klient nie wskaże, że będzie osobiście dostarczał niezbędny sprzęt oraz środki , powinno się dowiedzieć się, czego używa konkretna firma sprzątająca . Niektóre firmy polecają swoje usługi, gwarantując stosowanie wysokiej jakości preparatów sprzątających, jakich nie da się nabyć w zwyczajnym sklepie czy drogerii.

Czy warto korzystać z usług firmy sprzątającej?

Korzystanie z usług firmy sprzątającej może być zyskowne z 2 fundamentalnych przyczyn. W głównej mierze to rozwiązanie jest zwykle mniej kosztowne, w porównaniu do zatrudnienia pracowników do sprzątania na etat. Oprócz tego, w sytuacji, jeżeli nie mamy osoby sprzątającej, angażując fachową firmę, zabieramy taki przymus z innych pracowników, co oznacza, że mogą skoncentrować się na własnych zadaniach, które generują prawdziwe zyski. Ponadto profesjonalne firmy sprzątają zdecydowanie precyzyjniej oraz staranniej, a do tego niezwykle dyskretnie, gdy dostosujemy czas przeprowadzania sprzątania, żeby nie utrudniał pracy innych. W ten sposób wnętrze miejsca pracy jest zawsze reprezentatywna, czysta oraz nie odstrasza klientów. Co więcej firma sprzątająca z reguły dba o potrzeby placówki. Gdy kończą się ważne produkty codziennego użytku (np. ręczniki papierowe), przeważnie taka wiadomość jest przekazywana do odpowiednich osób, by nie dopuścić do sytuacji, w której mogłoby czegoś zabraknąć. Schludne miejsce pracy oddziałuje także na zdrowie pracowników i na ich efektywność. Korzystanie z usług profesjonalnej firmy sprzątającej to także wygoda oraz oszczędność czasu, jakiego nie trzeba skupiać na porządki, wobec czego prościej skoncentrować się na biznesie.

www.sprzatanie-torun.com.pl

Komentarze są wyłączone.