Notariusz oświadczenie poświadczenia akty notarialne
Notariusz – Ważne pełnomocnictwa
28 października, 2019
Dobry Fryzjer – wybieramy dobry salon
8 stycznia, 2020
Korony cyrkonowe na implantach Toruń

Korony cyrkonowe na implantach Toruń

Implantologia jest obecnie najnowszą dziedziną stomatologii. Polega na wypełnieniu i naprawie luk w uzębieniu. Implant to sztuczny korzeń zęba formowany indywidualnie, w szczególności z tytanu, imitujący wyrwany lub utracony wcześniej korzeń naturalny. Implant stomatologiczny pozwala na zamocowanie nowej korony zębowej na miejscu brakującego zęba. Implanty umieszcza się w kość wyrostka zębowego.

Korona takiego zęba wstawiana jest na stałe i dobierana kolorem i teksturą do pozostałych zębów, by zmniejszyć widoczność ubytku. Implanty stomatologiczne mogą imitować pojedyncze zęby, a także łuki zębowe. Implanty poprawiają komfort pacjenta przy wysokim standardzie estetycznym. Chirurg stomatolog dopasowuje najlepsze z możliwych uzupełnień osobno dla każdego pacjenta. Po zabiegu implanty stomatologiczne widziane są jak naturalne zęby.

KIEDY STOSOWAĆ ?

Wszelkie braki zębowe wskazuje się do bezzwłocznego odbudowania. Wskutek utraty zęba zwiększa się ryzyko powstania problemów ze zdrowiem. Sąsiednie zęby mogą przesuwać się z zębodołu czego powodem jest brak podparcia. Co więcej zwiększa się obciążenie, co prowadzi do ich ścierania. W miejscu braku zęba zanika kość, przez co później może dojść do utraty następnych zębów. Zaburzony układ żucia niekorzystnie oddziałuje na stawy, czego skutkiem są nawracające bóle głowy oraz kłopotów ze snem i mową.

Zazwyczaj implanty wstawia się w wypadku pojedynczych ubytków albo ze względu na estetykę. Braki powodują zmiany w rysach twarzy. Ma ona charakterystyczny starczy wygląd: zapadająca się żuchwa, cienkie usta, długi nos oraz liczne zmarszczki. Warto też zwrócić uwagę na to, że implanty zębowe zastępują protezy, które są często niewygodne i przeszkadzają podczas jedzenia.

PROCEDURA WSZCZEPIENIA IMPLANTU

Początkowym etapem jest wizyta u lekarza stomatologa, w trakcie której przeprowadza się dogłębną analizę pacjenta i potencjalnych przeciwwskazań do zabiegu.

Następnie odbywa się wszystkie potrzebne badania, tak aby wyeliminować choroby, które mogłyby być przeszkodę. Ważne są badania związane ze stanem kości.

Dopiero po odbyciu wszelkich badań i konsultacji chirurg stomatolog aplikuje implanty. Sam proces trwa kilkadziesiąt minut. Dzięki użyciu znieczulenia miejscowego, proces jest bezbolesny. W trakcie standardowego zabiegu świdruje się w kości otwór, gdzie stomatolog wstawia implant.

RODZAJE IMPLANTÓW STOMATOLOGICZNYCH

Rodzaj implantów zawsze dobiera lekarz , a wybór poprzedza konsultacja. Najbardziej znane z nich i najczęściej stosowane są implanty tytanowe. Tytan gwarantuje ciągły czas użytkowania. Wadą tytanowych implantów zębowych jest ich estetyka. Choć implant nie powinien być odkryty, w niektórych przypadkach dochodzi do obniżenia się linii dziąseł , co prowadzi do uwidocznienia tytanowej części implantu.

Zastępnikiem dla implantów tytanowych są cyrkonowe implanty, zwane też implantami ceramicznymi. Uznawane są za najestetyczniejszą metodę, ponieważ imitują naturalną tkankę zębową i mają wyższą odporność na ścieranie oraz działanie czynników zewnętrznych – korozję, a także zmiany temperatury otoczenia.

ZALETY IMPLANTÓW ZĘBÓW

Implanty są głównie trwałym i solidnym wypełnieniem ubytków zębów. Wyglądają i funkcjonują jak naturalne zęby, zapewniają całkowity komfort, dzięki czemu eliminują niepewność tak, jak jest w wypadku luźnych protez. Nie wymagają szlifowania , pobocznych zębów, tak jak w wypadku mostów protetycznych. Oprócz tego chronią przed zanikiem kości, który następuje po stracie zębów. Odtwarzają prawidłowe funkcje żucia, co pozwala na spożywanie pokarmów bez żadnych ograniczeń.

PRZECIWWSKAZANIA DO WYKONANIA IMPLANTÓW ZĘBÓW

Przed zabiegiem wstawienia implantu konieczne jest wykonanie szeregu badań. Lekarz ocenia jakość oraz ilość kości, a także stan pozostałych zębów. Zwykle organizm dobrze przyswaja implanty, jednak istnieje wiele przeciwwskazań.

Całkowitym przeciwwskazaniem są ciąża oraz nieustabilizowana cukrzyca. Możliwość wykonania implantów odbierają też choroby psychiczne oraz schorzenia niszczące organizm: nowotwory, narkomania, AIDS, alkoholizm. Również dolegliwości przyzębia i jamy ustnej, takie jak parodontoza, mogą utrudniać przyjęcie implantu .

IMPLANTY ZĘBOWE – MOŻLIWE POWIKŁANIA

Każdy implant jest ciałem obcym i ze względu na to, istnieje ryzyko nieprzyjęcia. Właściwy zabieg minimalizuje to ryzyko. Najczęstszymi nieprzyjemnymi skutkami przebiegu leczenia są dyskomfort, opuchlizna tkanek i zasinienie. Może pokazać się również ból, na który przepisuje się leki przeciwzapalne oraz przeciwbólowe. W przypadku zwiększenia się węzłów chłonnych, bólu gardła czy gorączki należy jak najszybciej zgłosić się do stomatologa na konsultację.

CENY IMPLANTÓW ZĘBÓW

Wszczepienie implantów stomatologicznych to jeden z najdroższych zabiegów w stomatologii.

Ceny są zróżnicowane i wynikają z wielu zmiennych. Wahają się między 1600 do nawet 5 000 zł za jedną śrubę. Do kosztów należy również wliczyć cenę diagnostyki, zabiegu, łącznika protetycznego, śruby gojącej oraz korony protetycznej. Ceny koron też są rozmaite i uzależnione od ich typu. Im solidniejsze i bardziej estetyczne tym cena jest wyższa. Może to być wydatek rzędu od 700 do 1 300 zł.

W przeliczeniu koszt pełnej procedury sięga od 4,5 do 9 tysięcy złotych.

Komentarze są wyłączone.