Jak spać bez bólu szyi i głowy poduszka anatomiczna ortopedyczna do spania
Poduszki ortopedyczne – jak spać
15 lutego, 2019
przewozy autokarowe Toruń wynajem autokarów cena
Wynajem Autokarów – koszt najmu
3 sierpnia, 2019
JAk dbać o palce stóp skuteczna metoda na haluksy aparatu bunito duo

JAk dbać o palce stóp skuteczna metoda na haluksy aparatu bunito duo

Stopy są ciężkie w pielęgnacji. Jest to części, na których dźwigany jest cała masa naszego ciała. Nierzadko nie pamiętamy o regularnej pielęgnacji stóp. Efektem tych lekceważeń zazwyczaj są takie schorzenia jak m. in.: haluksy, odciski a nawet infekcje grzybicze. W jaki sposób zatem pielęgnować stopy? Poniżej przedstawiamy kilka skutecznych sposobów.

KĄPIELE W SOLI KOSMETYCZNEJ

Kąpiele w wodzie z solą kosmetyczną nie tylko usuwa obrzęki, ale też zmiękcza skórę. Kąpiele polecane są w szczególności paniom, które muszą codziennie nosić obuwie na obcasach. Obcasy obciążają na stopy, dlatego należy starać się o ich odpowiednią pielęgnację. Kąpiele solne to nie tylko relaks ale także pomoc w pielęgnacji skóry stóp. Do wody warto także dodać różne substancje o działaniu nawilżającym, przeciwbakteryjnym np. różnego rodzaju olejki. Zastosowanie przeciwzapalne ma olejek herbaciany. Przeciwbakteryjnie działa także propolis.

ZŁUSZCZANIE NASKÓRKA

Ważnym elementem pielęgnacji stóp jest częste pozbywanie się martwego naskórka. Nie powinno się do tego używać pumeksu. Dlaczego pumeks jest niekorzystny? Ponieważ ze względu na swoją specyficzną porowatą strukturę sprzyja namnożeniu bakterii. Jeżeli upieramy się na używanie pumeksu, pamiętajmy o tym, by po jednorazowym wykorzystaniu wylądował w koszu. Bardziej bezpiecznym rozwiązaniem jest stosowanie specjalnej tarki- można ją łatwo oczyścić i użyć ponownie. W sklepach kosmetycznych znajdziemy też bardzo dużo specjalistycznych peelingów, które są bogate w oleje, które bardzo dobrze radzą sobie ze zrogowaciałym naskórkiem.

NAWILŻANIE STÓP

Stopy jest bardzo problematyczna głownie dlatego że zawiera mało gruczołów łojowych. Przez to szybko ulega podrażnieniom. Nawilżanie to najbardziej istotny element dbałości o skórę stóp. Specyfiki nawilżające należy stosować codziennie. Odbuduje to warstwę lipidową i zadziała zmiękczająco na skórę stóp. Dla mocno zrogowaciałej skóry warto pomyśleć o maskach nawilżających: wmasowuje się je na noc, by rano móc podziwiać perfekcyjnie gładkie stopy.

PAZNOKCIE

Pielęgnowanie stóp to nie tylko dbałość o gładką skórę. Należy zadbać także o paznokcie. Regularne obcinanie paznokci to niezbędny zabieg. Oprócz obcinania ważne jest też prawidłowe piłowanie. Nie wolno obcinać paznokci za dużo, ponieważ mogą boleśnie wrastać w ciało. Kolejnym krokiem do pięknych stóp jest też opiłowanie brzegów paznokci.

JAKIE SĄ NAJCZĘSTSZE PROBLEMY Z PIELĘGNACJĄ STÓP

PĘKAJĄCA SKÓRA PIĘT

Natężone przesuszanie skóry to najczęściej efekt braku witaminy A. Najskuteczniejszym sposobem na tę niedogodność są relaksujące kąpiele solne. Drogerie oferują też kolosalny wybór kremów gojących, które szybko poradzą sobie wszystkie podrażnienia.

ODCISKI I NAGNIOTKI

Odciski i nagniotki są irytującym ale także częstym problemem. To zrogowacenia o stożkowatym kształcie. Mogą być źródłem dużego dyskomfortu, dlatego że wbijają się w ciało. Odciski najskuteczniej zlikwiduje podolog, jednak warto też spróbować się ich pozbyć przy pomocy metod domowych. W tym celu należy zakupić płyn na odciski. Przed zastosowaniem płynu, odmoczmy stopy w gorącej wodzie z solą. Taka kąpiel powinna potrwać nie mniej niż 15 minut. Kolejnym krokiem jest smarowanie odcisku odpowiednim środkiem. Kolejno powinno się złuszczyć stwardniałą skórę pumeksem i zniszczyć rdzeń odcisku.

NADMIERNA POTLIWOŚĆ

Skóra stóp jest dosyć problematyczna głównie dlatego, że ma więcej gruczołów potowych niż łojowych. Wielu z nas ma problem z nadpotliwością stóp. W tym wypadku najważniejsza właściwa higiena. Pielęgnację ułatwiają liczne kosmetyki zaprojektowane dla osób, które mają problemy z silną potliwością stóp. Przydatnym będzie więc nabycie talku lub dezodorantu do stóp. Jeżeli to możliwe, trzeba też zmienić buty: w godzinach pracy nosić lżejsze obuwie. Dużą pomocą mogą okazać się kąpiele solne z dodatkiem olejków. Najlepsze z nich to m. in. olejek z drzewa herbacianego i lawenda.

HALUKSY- BOLESNY PROBLEM

Codziennie musisz zakładać obuwie na obcasach? Czy jesteś świadoma jak męczy to twoje stopy? Haluksy są dużym problemem. To zwyrodnienia kostne palucha, które są powodem ból i skrzywienia kości stopy. Silnie obciążony palec często wykrzywia się ku środkowi. Rozwojowi tej dolegliwości sprzyjają nie tylko buty na obcasie ale też obuwie z wąskim noskiem. Palce stopy znajdują się wówczas w nienaturalnym położeniu, przez co ulega silnym obciążeniom. Jak zapobiec haluksom? Istnieje wiele sposobów, jednak tylko niektóre są skuteczne. Jednym z rozwiązań są dystraktory nocne- zmieniają one ułożenie palucha. Zakłada się je jednak tylko na noc, dlatego ich skuteczność jest mała. Dystraktory „nie uczą” bowiem stopy do odpowiedniej pracy podczas dnia, dlatego skrzywienia stopy stale pogłębiają się. Najlepszym rozwiązaniem przy tym schorzeniu są ortopedyczne wkładki na haluksy. Indywidualne dobranie dla każdego pacjenta oraz odpowiednie ćwiczenia fizjoterapeutyczne pomagają w wypracowaniu najlepszych efektów leczenia.

APARAT NA HALUKSY

Komentarze są wyłączone.