Kriolipoliza modelowanie sylwetki chłodem wymrażanie tkanki tłuszczowej
Kriolipoliza – wymrażanie tkanki tłuszczowej
25 października, 2019
Notariusz oświadczenie poświadczenia akty notarialne
Notariusz – Ważne pełnomocnictwa
28 października, 2019
Depilacja laserowa przegląd technologii

Depilacja laserowa przegląd technologii

Współcześnie gładkie ciało bez niepożądanego owłosienia jest marzeniem, które chce osiągnąć wiele osób. Z tego względu, dostępne są różne metody usuwania włosów. Najważniejszymi cechami, którymi powinna charakteryzować się depilacja porządnej jakości są trwałość, żeby włosy nie wyrastały z powrotem zbyt szybko i skuteczność, żeby metoda eliminowała całość, a nie tylko część owłosienia. Najnowszym oraz aktualnie najbardziej skutecznym rozwiązaniem jest depilacja laserowa, która daje długotrwałe efekty. Wszystko to dzięki nieustannie rozwijającym się technologiom oraz sprzętowi wykorzystującemu najnowsze techniki.

Depilacja laserowa jest szczególnie zalecana tym osobom, które mają skłonności do wrastania włosków (te ciężko usuwa się innymi sposobami) oraz pojawiania się drobnych stanów zapalnych oraz krostek. Depilację laserową zazwyczaj trzeba powtarzać, jednak pełna seria zabiegów pomoże usunąć włosy nawet na kilka lat.

RODZAJE DEPILACJI LASEROWEJ

Usuwanie niechcianych włosków jest możliwe dzięki różnym techniki. Zadaniem ich wszystkich jest przyniesienie długiego efektu wygładzonej skóry. Od innych technik usuwania włosów, depilację metodami laserowymi wyróżnia to, że likwidują nie tylko konstrukcję włosa w jego ponad skórnej części, ale również pozbywa się cebulki, co uniemożliwia ponowne odrastanie włosa.

Tradycyjna depilacja laserowa

Najbardziej znana metoda działa na zasadzie niszczenia struktury włosa za pomocą energii cieplnej, która bierze się z lasera. Światło wydzielane przez laser wpływa do mieszka włosowego, gdzie jest pochłaniane przez znajdującą się wewnątrz melaninę. Dzięki temu struktura włosa ulega zniszczeniu, co skutkuje jego usunięciem. Depilację tym sposobem należy powtarzać, dlatego że laser naświetla wyłącznie te włosy, które znajdują się w fazie wzrostu. Należy więc poczekać aż włosy, jakie były wcześniej w fazie uśpienia będą w fazie wzrostu. Depilacje laserową można przeprowadzać najszybciej w odstępie kilku tygodni, czasem nawet kilku miesięcy – co jest uzależnione od depilowanego obszaru skóry.

Uzyskanie długotrwałych efektów wymaga wykonania 3-6 zabiegów, jednak rezultat jest wart kilku wizyt w gabinecie kosmetologicznym, bo utrzymuje się zwykle przez kilka lat. Oznacza to absolutną trwałość i skuteczność zabiegu. Możliwe są również zabiegi utrwalające, jakie wykonuje się raz w ciągu roku. Ponadto ta metoda daje poczucie pewności i komfort, a także zwalnia od potrzeby ciągłego (nawet codziennego) usuwania włosków np. w porównaniu do maszynki do golenia. Minusem jest to, że może nie zadziałać w przypadku jasnych lub siwych włosów.

Elektroliza

Elektrolizę wykonuje się dzięki specjalnej maszynie, która poprzez cienką igłę emituje niewielkie natężenie prądu stałego oraz tym samym niszczy cebulkę włosa. Igła musi zostać wbita w każdy mieszek włosowy, dlatego że ta metoda usuwa włosy oddzielnie. Przeciętnie włos jest niszczony w ciągu 30 sekund. Z tego względu elektroliza jest długotrwałym procesem. Zwykle zależy to od obszaru oraz ilości włosów, jakie mają zostać poddane zabiegowi. Ta technika depilacji może wywoływać drobne uszkodzenia skóry, które powinny zniknąć w ciągu kilku dni.

Elektroliza jest uznawana za jedną z najlepszych metod depilacji i najbardziej skutecznych pośród innych technik. Dzięki niej, za niewielkim poświęceniem, można pozbyć się niechcianego owłosienia z pach, twarzy i innych części ciała. Tak jak w przypadku najpopularniejszej depilacji laserowej, niekiedy zabieg elektrolizy trzeba ponowić w gabinecie kosmetycznym, ze względu na różne tempo wyrastania włosów. Ponadto sprawdza się na ciemnych i na jasnych włosach, dlatego że zabieg nie jest zależny od stężenia melaniny we włosie, a przynosi zachwycające efekty.

Termoliza

Termoliza przypomina elektrolizę, jeśli chodzi o sposób działania, ale różni się pod paroma względami. W głównej mierze urządzenie, za pomocą którego termoliza jest przeprowadzana emituje zmienny prąd o niewielkim natężeniu, ale o dużej częstotliwości. To wywołuje efekt termo – koagulacyjny, który niszczy strukturę włosa do samej cebulki. Ponadto igła trafia do cebulki włosa na mniej więcej 1-2 sekundy, co w dużym stopniu skraca czas trwania zabiegu. To sprawia, że termoliza zdecydowanie bardziej pasuje do usuwania włosów z dużych obszarów (np. z nóg) w porównaniu do elektrolizy.

Ta metoda depilacji również może powodować niewielkie uszkodzenia skóry – strupy lub zaczerwienienia, które zazwyczaj znikają w ciągu kilku dni od zabiegu. Termoliza usuwa ciemne i jasne owłosienie, a jej efektywność jest porównywalna do elektrolizy. Po wykonaniu kilku zabiegów, jakie zniszczą wszelkie włosy, zniszczone cebulki włosów zapobiegają ponownemu wzrostowi włosa, dzięki czemu ta metoda jest bardzo trwała.

Blend

Blend jest połączeniem elektrolizy i termolizy, dlatego że zastosowuje zarówno słabe natężenie prądu stałego i połączenie prądu zmiennego i dużej częstotliwości. To daje tej metodzie wyższość nad innymi i ze względu na to jest najskuteczniejszą metodą depilacji. W ten sposób uszkodzone cebulki włosów, nie regenerują się, co oznacza, że włosy nie wyrastają ponownie. Blend jest zabiegiem długotrwałym, ze względu na co wykonuje się go w obszarze mniejszych powierzchni ciała i tak jak inne zabiegi trzeba go ponowić, dlatego że włosy da się poddać zabiegowi tylko w fazie wzrostu.

www.depilacja-torun.pl

Komentarze są wyłączone.