Jak spać bez bólu szyi i głowy poduszka anatomiczna ortopedyczna do spania
Poduszki ortopedyczne – jak spać
Luty 15, 2019
Logafit szkoła pływania dla niemowląt w Toruniu - kursy pływania dla dzieci

Logafit szkoła pływania dla niemowląt w Toruniu - kursy pływania dla dzieci

Nauka pływania dla dzieci i niemowląt

Od jakiegoś czasu nauka pływania dla dzieci i niemowląt staje się coraz bardziej popularna. Obowiązkowy basen zaczyna pojawiać się coraz częściej w szkołach. Nic w tym dziwnego. Pływanie pozytywnie wpływa przede wszystkim na kręgosłup, ale też na całkowity rozwój fizyczny i psychiczny dziecka. Jest to także doskonała forma spędzania czasu poza szkołą.

Czy basen dla maluchów jest bezpieczny? Jak wygląda kurs pływania dla niemowląt?

To, że dzieci uczęszczają na basen jest dla nas normalne, ale co z niemowlętami? Nie są one tak silne. Właśnie dlatego zaczęły pojawiać się specjalne zajęcia z wykwalifikowanymi trenerami, które pozwalają na naukę pływania dla najmniejszych. Specjaliści czuwają nad bezpieczeństwem naszych pociech, przedstawiają odpowiednie ćwiczenia wspomagające rozwój szkrabów. Same maluszki świetnie się przy tym bawią. Przebywanie w wodzie jest dla nich miłym doświadczeniem. Jest to również idealna okazja do budowy więzi emocjonalnej z rodzicem. Takie spotkanie trwa w okolicach pół godziny. Temperatura wody wynosi około 32oC, dlatego jest odpowiednio dostosowana. Maluch może uczestniczyć w tego typu zajęciach już od trzeciego miesiąca życia, choć niektórzy uważają, że wcześniej. Rodzicom zależy, aby dziecko podtrzymało instynkt z życia płodowego, który zazwyczaj zanika już po szóstym miesiącu życia. Dzięki niemu nurkując niemowlak wstrzymuje oddech wstrzymuje oddech}. Jeśli się spóźnimy będzie go trzeba tego od nowa nauczyć.

Jak się przygotować do kursu pływania z niemowlakiem?

Pierwsze zajęcia na pewno mogą ciągnąć za sobą wiele stresu, zarówno dla matki jak i naszego skarba. Dlatego istotne jest, aby się odpowiednio przygotować. Trzeba mieć świadomość, że opiekun też bierze aktywny udział w zajęciach. Wymagany jest prysznic przed wejściem, przecież najważniejsze jest zdrowie pociech. Nie zapomnijmy o pieluszkach dostosowanych do pływania, klapkach, ręcznikach, oliwkach. Maluszki różnie reagują w trakcie pierwszej styczności z basenem, jednak w razie płaczu nie powinno się uciekać do domu. Każdy szkrab musi się oswoić, mało prawdopodobne jest to, że nie polubi {takich zajęć}. Nie możemy oczekiwać, aby od razu był zadowolony. Szkółka jest dużą ilością nowych bodźców, są to nowi ludzie, inne brzdące, hałas. Będzie to na pewno duży krok dla ich drogi przez dalsze życie. Czy nauka pływania dla dzieci jest odpowiednią formą spędzania czasu? Dzieci potrzebują zajęć pozalekcyjnych, szczególnie tych, w trakcie których mogą rozwijać się fizycznie. Jest to pożądane zwłaszcza, gdy tak dużo czasu spędzają grając w gry komputerowe. Pływanie jest w stanie pohamować agresywne zachowania i wyciszyć podopiecznego. Dzieci uczęszczając na basen uczą się pływać i dobrze się bawią, w dodatku mogą nawet zdobywać w tej dziedzinie sportu osiągnięcia. Zalety spędzania czasu na basenie Faktycznie, woda nie jest naturalnym środowiskiem ludzi, ale każdy z nas prędzej, czy później będzie miał z nią styczność. Dobrze jest nie bać się w trakcie wypoczynku wskoczyć do morza, popływać na rowerku wodnym czy spędzić weekend w kajaku. Naszymi sprawnościami możemy też kogoś uratować, czy zdobyć dzięki nim szersze możliwości na rynku pracy. Dzieciom przyzwyczajonym do wysiłku fizycznego łatwiej jest w szkole, nie mają problemów z lekcjami wf-u ani z otyłością. Jeśli występuje u nich nawyk chodzenia na szkółkę pływacką będzie im on towarzyszył przez wiele lat, co umożliwi zdrowszy tryb życia w wieku dorosłym. Być może przyszłość naszych podopiecznych dużo mocniej zwiąże się z pływaniem. Bywa tak, że warto się zastanowić nad szkołami o profilach sportowych, które dają całkiem sporo możliwości. Jednak trzeba rozważyć wszystkie za i przeciw. Zajęcia pomagają też w zawieraniu przyjaźni. Wieloosobowe grupy są odpowiednie, aby zyskać przyjaciela na całe życie. Pomagają przystosować dzieci społecznie, uczą współpracy, zdrowej rywalizacji. Pomaga to zapobiec izolowaniu się w przyszłości. Maluszki zauważą, że dobra zabawa nie czeka ich tylko w domu, ale też poza nim. Będą chciały z niego wyjść, pragnąc poznawać inne bobasy. Oswoją się też ze spotykaniem obcych ludzi, wykonywaniem poleceń a także koncentracją nad powierzonymi zadaniami.

Wady spędzania czasu na basenie

Wiadomo, że nic nie ma samych zalet. Pociechy są narażone na zachłyśnięcia. Przy wyborze nieodpowiedniego instruktora, zajęcia nie dostarczą pożądanej przyjemności. Mogą też na zawsze zniechęcić małego sportowca. Jednak mimo wad warto spróbować sił naszych pociech w tej interesującej i pełnej urozmaiceń przygodzie związanej z wodą. Ruch jest bardzo ważny zwłaszcza przy rozwoju maluchów.
Kurs pływania Toruń Szkoła pływania Logafit

Komentarze są wyłączone.