Poduszki ortopedyczne – jak spać

Logafit szkoła pływania dla niemowląt w Toruniu - kursy pływania dla dzieci
Kurs pływania dla niemowląt
Luty 14, 2019
JAk dbać o palce stóp skuteczna metoda na haluksy aparatu bunito duo
PIĘKNE STOPY – Haluksy
Luty 18, 2019
Jak spać bez bólu szyi i głowy poduszka anatomiczna ortopedyczna do spania

Jak spać bez bólu szyi i głowy poduszka anatomiczna ortopedyczna do spania

Poduszka anatomiczna – jak wybrać?

Stanowczo zbyt wielu ludzi lekceważy przedmioty wspierające nas w około 1/3 życia. Jednym z takich elementów jest poduszka ortopedyczna. Skoro spanie zajmuje nam tak dużo czasu, to dlaczego jesteśmy wobec niego tacy nieczuli? Poduszka jest wysokiej klasy problemem, na który powinno się zwrócić choć odrobinę uwagi. Ten element musi być dobrze dopasowany do preferencji. To nie jest tak, że poduszka ortopedyczna jest potrzebna tylko osobom schorowanym, martwiącym się o problemy z krążeniem, jest ona potrzebna każdemu. Oddziałowuje w pozytywny sposób na kręgosłup szyjny i krążenie. Jednak ważne jest jej odpowiednie dobranie, ponieważ źle dopasowana może wyrządzić szkody. Trzeba zwrócić szczególną uwagę na miejsce zakupu. Najmniej odpowiednią możliwością są najczęściej sklepy meblowe, w tej sytuacji poduszka ortopedyczna pełni tylko nazwę własną. Najbardziej odpowiednie zdają się być sklepy ortopedyczne zajmujące się również produkcją. Posiadają oni największą wiedzę odnośnie niezbędnych surowców. Poduszka ortopedyczna powinna być oznaczona specjalnym certyfikatem CE.

Spanie na boku

Istotne jest wypełnienie przestrzeni między kręgosłupem szyjnym, a barkiem, które pomoże utrzymać neutralne umiejscowienie głowy. Najbardziej odpowiednia wydaje się być taka, która będzie miała kształt wałka.

Poduszka do spania na plecach

Niezbędne jest utrzymanie głowy w jednym miejscu, tak aby nie mogła zmieniać ułożenia w czasie snu. Niższa poduszka z dodatkowym wcięciem w profilowaniu mogłaby znaleźć się w naszej sypialni.

Spanie na brzuchu

Fantastycznie spisze się płaska poduszka o niestandardowym kształcie, co umożliwi nam przytulenie się do niej.

Rodzaje poduszek anatomicznych

Ale podczas wyboru nie możemy patrzeć wyłącznie na pozycję spania. Istotna jest opinia lekarza lub specjalisty aby dostosować rodzaj poduchy do naszych wymagań. Opinii eksperta da się poszukać nawet telefonicznie, bez biegania po lekarzach. Najpierw dobrze jest się upewnić, czy nasz pomagier będzie wiarygodny. Nie wszystkie nazwy, którymiposługują się sprzedawcy łączą się z profesjonalnym działaniem.

profilowane – jedynie ogólna nazwa opisująca jakąkolwiek poduszkę, w praktyce podobna do ergonomicznej

ergonomiczne – zwykle są wycinane ze spienionego bloku pianki, charakteryzują się dwoma garbami(mniejszym i większym)

przeciwodleżynowe – są w stanie zapewnić stały dopływ powietrza i rozłożony nacisk, najprawdopodobniej ważne jest to, że posiadają 90 kanałów powietrznych i wytwarzane są z pianki PUR

zdrowotne – pomagają, ale nikt nie wie jak, bywa tak, że jest to nazwa używana przez sprzedawców do zamydlenia oczu klientom

rehabilitacyjne – są bliskie tym ortopedycznym, cechują się głównie nazwą

ortopedyczne – surowce, z których zostały wykonane i ich kształt powinien być odpowiednio dobrany i zbadany, ta nazwa określa też ogół poduszek wspomagających nasze zdrowie

Poduszki z pamięcią (memory) – najważniejszym składem jest pianka visco elastic, inne surowce często są zastępowane zamiennikami, które niekoniecznie spełniają swoje przeznaczenie, dzielą się one jeszcze na ryflowane (nie sprawdzone uatrakcyjnienie produktu poprzez zastosowanie nowej nazwy i połączenie memory ze sprężystym PUR) i te z pianki wysoko elastycznej (nazwa tradycyjnej pianki PUR która jest też określana sprężystą)

Jak działa poduszka ortopedyczna?

Istotne jest pochodzenie naszej poduszki. Dobrze jest poświęcić trochę uwagi temu, czy firma mieści się w Europie. Gwarancja waha się od pół roku do pięciu lat. Produkt powinien mieć też przypisany odpowiedni certyfikat np. OEKO – TEX Standard 100. Pamiętajmy, że dobrze dobrana poduszka posiada wiele pozytywnych cech, zapewnia doskonałe podparcie, ułożenie kręgów szyjnych, zmniejsza punkty nacisku na kręgi, zwiększa komfort snu, poprawia krążenie odcinku szyjnego i zapobiega odwadnianiu dysków. Poduszka nie służy jedynie do spania, można też zdobyć specjalną do siedzenia, która między innymi zatroszczy się o odpowiednią pozycję, odciąży część lędźwiową kręgosłupa. Jednak, by spełnić nasze wymagania powinna być wybierana indywidualnie. Przy tak szerokim asortymencie z pomocą lekarza z pewnością znajdziemy coś odpowiedniego dla siebie.

Poduszka dla niemowląt

Dobrze wybrana zapobiega i normalizuje deformacje ułożeniowe głowy. Wspiera w przywróceniu prawidłowego kształtu główki dziecka, jeżeli doszło do jej spłaszczenia.

Poduszka ortopedyczna na migrenę

Jest to kolejna właściwość naszych przedmiotów. Prawidłowo dopasowana poduszka nie tylko pod względem kształtu, ale i wysokości i materiału rozprawi się z codziennymi bólami takimi jak migrena. Dokładne ułożenie karku może zmniejszyć ten naprzykrzający się ból lub nawet go zniwelować.

Ceny poduszki ortopedycznej

Nie ma jednej kwoty określającej wartość produktu. Branża jest pełna różnych ofert. Ceny wahają się pomiędzy czterdziestoma złotymi, a tysiącem złotych. Jednak nie zapomnijmy, że nie każda poduszka określana, jako ortopedyczna spełnia jej funkcję. Wyższa cena kojarzy się z wysoką jakością, jednak nie jest żadnym wyznacznikiem.

Poduszki ortopedyczne

Komentarze są wyłączone.