Termokubek na każdą okazję

Termokubek idealny dla każdego
29 sierpnia, 2020
Izolacje natryskowe -Pianka pur do cieplania poddaszy stropów domów
Ocieplanie natryskowe domu pianką PUR
29 sierpnia, 2020

Termokubek idealny dla każdego

O kubkach termicznych rozmyślamy głównie w okresie zimowo-jesiennym, gdy chcemy zabierać gorącą kawę albo herbatę do szkoły, do pracy, czy np. na wycieczkę samochodem lub pociągiem. Zapominamy , że termokubki nie tylko przedłużają gorąco, ale też są dobre do przechowywania chłodnego napoju latem. Który kubek będzie idealny dla Ciebie? Wszystko zależy od tego, czy szukasz kubka do codziennego użytku, czy interesujesz się turystycznymi termosami. Doskonały kubek termiczny na długo zachowa ciepło herbaty czy kawy oraz chłód napoju. Z tego powodu z kubka termicznego można korzystać w ciągu roku, zwłaszcza że jest on produktem niezwykle szczelnym oraz wygodnym, dlatego znajdzie zastosowanie w różnych sytuacjach.

Na co zwrócić uwagę, kupując kubek termiczny?

Jeżeli przwidujemy zakup kubka termicznego, najlepiej najpierw zwrócić uwagę na parę istotnych szczegółów. Przede wszystkim najbardziej ważny jest materiał produkcji. Od tego zależy jego przeznaczenie oraz parametry zatrzymania ciepła lub zimna. Drugim składnikiem jest pokrywka termicznego kubka. Najlepiej by była nie tylko hermetycznie zamykana, aby zatrzymać ciepło lub zimno wewnątrz na wymaganym poziomie, ale również gwarantować komfortowy sposób otwierania i picia. Należy też wybrać kształt termicznego kubka oraz jego pojemność. Kubki termiczne o niskiej objętości nie będą dobre na wielogodzinnych wyprawach, dlatego w tym zakresie najlepiej dopasować rozmiar termicznego kubka do swoich potrzeb. Oprócz jego kształt ma również znaczenie pod względem zastosowania. Wolimy, by posiadał komfortowy uchwyt oraz nie ślizgał się w dłoni lub w rękawiczce. Ponadto powinien być stabilny, a gdy chcemy używać go w aucie, lepiej by wchodził w miejsce przeznaczonym na termiczny kubek.

Który termiczny kubek wybrać?

Kubek termiczny najlepszy do pracy lub do biura

Kubki termiczne zazwyczaj nabywamy z myślą o pracy. Jeśli chodzi o materiały, z jakich zostały wykonane, większość z nich będzie dobry do pracy. Wybór termicznego kubka do pracy lepiej jednak dostosować od formy pracy. W biurze dobre będą niemal wszystkie termiczne kubki, jakie mają dłuższy okres zachowania zimna lub ciepła. Możemy wybrać malowniczy ceramiczny kubek, szklany albo wykonany z tritanu. Nie dość, że są dostępne w różnych kolorach i wzorach, to jeszcze są lekkie, wygodne oraz nie chłoną zapachów. Niekiedy do pracy decydujemy się na termiczne kubki plastikowe, chociaż one krócej trzymają temperaturę. Specyfika pracy ma znaczenie, z uwagi na trwałość. Nie każdy kubek będzie doskonały dla kierowcy lub dla pracownika budowy. Chociaż dlatego, że np. termiczny kubek szklany czy ceramiczny jest słabiej odporny na uszkodzenie.

Który kubek termiczny będzie najlepszy dla dziecka?

Kubek termiczny dla dziecka powinien być najlepiej wygodny, lekki, bezpieczny i szczelny. Dlatego zazwyczaj kupowanymi termicznymi kubkami dla dzieci są kubki plastikowe. Są one stosunkowo tanie, znajdziemy wśród nich sporo wzorów i kolorów, a poza tym spełniają kryteria wygody. Bez problemu zmieszczą się do tornistra oraz nie sprawią trudności w obsłudze. I choć nie tak długo zachowują zimno lub ciepło oraz nie są tak trwałe, nadal są bezpieczne dla dziecka. Przy upuszczeniu nie rozbiją się tak jak np. termiczny kubek szklany czy ceramiczny.

Kubek termiczny dobry na spacer

Plastikowy kubek termiczny będzie dobry też na spacer, gdy szukamy wygodnego termicznego kubka, ale nie myślimy o długim zachowaniu ciepła lub chłodu. Jeżeli jednak zachowanie ciepła lub zimna jest potrzebne, rozsądniej zdecydować się na termiczny kubek z tritanu. Takie kubki są łatwe w noszeniu, wygodne, a dodatkowo są bez związków BPA oraz są odporne na drobnoustroje. Są trochę droższe i da się je porysować, ale sprawdzą się dzięki swoim zaletom.

Jakie termiczne kubki zda egzamin podczas wycieczki?

Wyjeżdżając na długą wycieczkę z reguły chcemy, żeby kubek termiczny bardzo długo zatrzymywał temperaturę napoju wewnątrz. Z uwagi na to najtrafniejszym termicznym kubkiem na wycieczkę będzie stalowy kubek. Tego typu termiczne kubki najlepiej ze wszystkich zachowują ciepło lub zimno, dlatego że są wybitnie izolowane, co sprawia, że trzymają zimno lub ciepło przez wiele godzin. Dodatkowo mają trwałą konstrukcję i są niewzruszone na upadki. Minusem kubka stalowego termicznego jest zaledwie jego ciężar, dlatego że jest on cięższy niż inne.

Kubek termiczny odpowiedni do samochodu

W aucie powinniśmy szczególnie uważać, dlatego kubek termiczny odpowiedni do samochodu jest przede wszystkim wytrzymały, szczelny oraz świetnie utrzymuje zimno lub ciepło. Kubki termiczne porcelanowe, szklane lub plastikowe są za bardzo podatne na zniszczenia, żeby nadawały się do auta. Z uwagi na to najlepszymi termicznymi kubkami do samochodu są te przygotowane ze stali lub z tritanu. Takie kubki są trwałe oraz świetnie zachowują ciepło lub zimno napoju.

Jaki kubek termiczny na prezent

Szukając prezentów zazwyczaj kierujemy się ładnym wyglądem, więc w tym zakresie najlepiej sprawdzą się termiczne kubki ceramiczne lub szklane. Kubki szklane mają swój charakter, natomiast kubki ceramiczne ogromną ilość ciekawych wzorów i kolorów. Chociaż kubki plastikowe termiczne też cechują się szerokim wyborem motywów, nie polecamy ich na prezent.

kubek termiczny Stanley

Komentarze są wyłączone.