Odchudzanie i redukcja cellulitu w czasie jednego zabiegu – Endermologia LPG

Zabiegi kosmetologii medycznej - nowoczesne modelowanie sylwetki
Gabinet kosmetyczny – zabiegi regenerujące
25 września, 2019
Kriolipoliza modelowanie sylwetki chłodem wymrażanie tkanki tłuszczowej
Kriolipoliza – wymrażanie tkanki tłuszczowej
25 października, 2019
Endermologia LPG skuteczne usuwanie cellulitu i ujędrnianie skóry

Endermologia LPG skuteczne usuwanie cellulitu i ujędrnianie skóry

Endermologia LPG to innowacyjny zabieg, którego celem jest wymodelowanie sylwetki, poprzez walkę z niechcianą tkanką tłuszczową, rozstępami czy cellulitem. Ten nowy patent to odmiana mechanicznego masażu, wykonywanego przy użyciu specjalnej głowicy, który daje klientkom wspaniały komfort i relaks. Tego typu leczenie jest zupełnie bezinwazyjne i pozwala na wygładzenie skóry już w ciągu kilku zabiegów. Zostało stworzone dla kobiet i dla mężczyzn, marzących o pięknej sylwetce bez ścisłej diety i wyczerpujących ćwiczeń. Endermologię można wykonywać na całym ciele lub miejscowo na przykład na udach, pośladkach, brzuchu czy twarzy.

Na czym polega Endermologia LPG?

Endermologia LPG wykonywana jest przez specjalistycznie przeszkolonego lekarza lub kosmetologa. Każdy zabieg poprzedza rozmowa, w trakcie której specjalista przeprowadza z pacjentem krótki wywiad, dzięki któremu oceni styl życia, ogólny stan zdrowia oraz zbada problem i związane z nim oczekiwania.

Przeznaczona do wykonania zabiegu maszyna, została zaopatrzona w głowicę z opatentowanymi rolkami. Proces masażu działa na zasadzie zasysania i ugniatania skóry w różnych kierunkach o regulowanej sile, który wzmaga proces uwolnienia tłuszczu (lipozy), pobudza krążenie krwi oraz metabolizm, a do tego wspomaga usuwanie z organizmu toksyn i produkcję elastyny, kolagenu i kwasu hialuronowego.

Na czas zabiegu pacjent zakłada specjalny kostium jednoczęściowy, który podnosi komfort i przeciwdziała szczypaniu skóry czy zaciąganiu włosków, a do tego ułatwia przesuwanie rolek. Dobrze wyregulowana i dostosowana do pacjenta intensywność masażu sprawia, że zabieg nie wymaga znieczulenia, jest zupełnie bezbolesny, a jego działanie wpływa na dobre samopoczucie. Zazwyczaj zabieg trwa od 30 do 45 minut, a dla uzyskania optymalnych efektów zaleca się przyjecie serii 10 – 20 zabiegów, pobieranych nie częściej niż od 2 do 3 razy w tygodniu.

Co się dzieje po zabiegu?

Endermologia LPG ma wiele korzystnych efektów. Już po 3 wizytach u specjalisty, są one zauważalne: usunięty nadmiar tkanki tłuszczowej jednoznacznie wpływa na zmniejszenie obwodów konkretnych partii ciała, a tym samym na kształt sylwetki, która pięknie się modeluje i wyszczupla. Co więcej cellulit zostaje zredukowany, a blizny, rozstępy i zmarszczki są znacznie mniej zauważalne i bardziej wygładzone. Endermologia LPG ma też doskonały wpływ na skórę. Ujędrnia i rozświetla ją, dzięki czemu skóra nie jest już wiotka, a zregenerowana i odmłodzona. Dodatkowymi efektami zabiegu są pobudzenie krążenia limfy i krwi, zminimalizowane obrzęki oraz ogólne rozluźnienie napięcia ciała.

O czym należy pamiętać po przyjęciu zabiegów?

W wyniku endermologii LPG mogą pokazać się drobne siniaki, a na 3 – 4 dni skóra może zrobić się miejscowo nadwrażliwa na dotyk, dlatego niezwykle znaczące jest zastosowanie właściwej pielęgnacji. Jest to także istotne z uwagi na to, że prawidłowa dbałość o samopoczucie i stan zdrowia pomoże w zatrzymaniu skutków endermologii na dłużej.

Trzeba przede wszystkim pić dużo, zaleca się od 2 do 2,5 litra, wody niegazowanej, która ułatwia usuwanie tkanki tłuszczowej i toksyn z organizmu. Tak samo kluczowe jest przestrzeganie zdrowej diety. Przede wszystkim korzystne będzie jedzenie z niewielką zawartością tłuszczów, sodu, soli oraz niewielkim indeksem glikemicznym.

Zatrzymaniu ciągłych efektów endermologii pomaga także regularna fizyczna aktywność. Trzeba jednak uważać, aby nie przemęczać organizmu i uprawiać lżejszą formę gimnastyki, która wesprze w zachowaniu zdrowia i sprawności, a także przyczyni się do dalszego spalania tłuszczu.

Należy również zadbać o odpowiednie nawilżenie ciała, szczególnie w partiach, gdzie były obecne cellulit, blizny albo rozstępy. W tym celu dobrze jest stosować balsamy lub emulsje ujędrniające. Ich składniki pomnożą działanie i zwiększą satysfakcje z zabiegu.

Zalecane jest, by po zakończeniu serii zabiegów, na niej nie poprzestawać. Zastosowanie zabiegów przedłużających efekty raz w ciągu miesiąca lub dwóch, zapobiegnie ponownemu zaleganiu tłuszczu w tkankach.

Przeciwwskazania wykonywania endermologii LPG

Mimo wszystkich zalet endermologii LPG oraz działania, które jest zupełnie nieinwazyjne i bezpieczne istnieje sporo przeciwwskazań, do przeprowadzenia takiego zabiegu. Większość z nich łaczy się bezpośrednio z kondycją organizmu i ze stanem zdrowia pacjenta. Do najważniejszych należą przed wszystkim najtrudniejsze choroby, czyli na przykład aktywne nowotwory albo choroby krwi (w tym przyjmowanie leków np. przeciwzakrzepowych) i układu krążeniowego, jak żylaki i zapalenie żył.

Wykluczenie stanową także uszkodzenia i choroby skóry (np. bielactwo), przepuklina oraz infekcje. Decydowanie się na zabieg nie jest też wskazane kobietom w ciąży oraz karmiącym piersią. Najszybciej, endermologię LPG można wykonać 5 miesięcy po naturalnym porodzie dziecka oraz przy cesarskim cięciu po 7 miesiącach.

W przypadku osób, które mają wstawione implanty lub kolczyki nie ma przeciwwskazań do przebycia zabiegu, ale należy pominąć te części ciała w trakcie endermologii LPG. Nie należy też poddawać zabiegowi tych sfer, gdzie występują pieprzyki, tłuszczaki, świeże blizny lub w stanie zapalnym. Te obszary także trzeba ominąć.

Komentarze są wyłączone.