Gabinet kosmetyczny – zabiegi regenerujące

Termosy obiadowe sklep Termos na obiad
Termos obiadowy, niezbędne do pracy a także na wycieczkę.
25 września, 2019
Endermologia LPG skuteczne usuwanie cellulitu i ujędrnianie skóry
Odchudzanie i redukcja cellulitu w czasie jednego zabiegu – Endermologia LPG
25 września, 2019
Zabiegi kosmetologii medycznej - nowoczesne modelowanie sylwetki

Zabiegi kosmetologii medycznej - nowoczesne modelowanie sylwetki

Obecnie każdy nowoczesny gabinet kosmetyczny udostępnia całą paletę innowacyjnych zabiegów, które nie tylko troszczą się o skórę, ale również modelują figurę, likwidują tłuszcz, cellulit, niechciane owłosienie i rozpowszechniają rozwiązania anti-aging. Wszystkie te elementy są możliwe dzięki postępowi technologii, które przynoszą wciąż ulepszone i skuteczniejsze rozwiązania przeciwko starzeniu się, problemom skóry czy nadwadze. Co więcej, nowoczesne technologie sprawiają, że zabiegi stają się mniej inwazyjne, co sprawia, że nie obciążają już sprawności pacjentów, a przynoszą niezwykłe rezultaty. Znaczna część salonów kosmetycznych cieszy się pozytywnymi opiniami na temat świadczonych usług, wynikającymi z zabiegów wysokiej jakości.

W NOWOCZESNYCH GABINETACH KOSMETYCZNYCH

Nowoczesne zabiegi oczyszczające

Pośród nowoczesnych zabiegów nie może zabraknąć takich rozwiązań, które mają na celu oczyszczenie i odświeżenie skóry. Zadbana skóra jest znacznie bardziej podatna na wpływ innych kosmetycznych zabiegów, a przy tym jest znacznie bardziej estetyczna i promienna. Usuwanie niedoskonałości, zaskórników, łoju i martwego naskórka dodatnio oddziałuje na jej wygląd i zdrowie. Najczęściej stosowane w tym celu w gabinetach kosmetycznych działania, mają za zadanie otwarcie porów i pozbycie się z nich zanieczyszczeń. Najpowszechniejsza metoda polega na pracy kosmetyczki, która ręcznie usuwa zanieczyszczenia z wcześniej otwartych porów poprzez nacisk na skórę. Możliwe jest również oczyszczanie chemiczne, które wykorzystuje kwasy w bezpiecznych stężeniach. Inne metody z reguły angażują pracę specjalistycznych maszyn. Przykładowo urządzenie do zabiegu mikrodermabrazji ściera warstwy martwego naskórka i zasysa je do wnętrza. Jedną z najbardziej innowacyjnych metod w dziale kosmetologii jest peeling kawitacyjny, który wykorzystuje moc ultradźwięków.

Nowoczesne zabiegi regenerujące

Najpopularniejszym zabiegiem porządnie naprawczym jest mezoterapia igłowa. To za jej pomocą dostarczane są skórze wartości odżywcze i regenerujące, które pobudzają organizm do uruchamiania procesów odnowy oraz do produkcji kolagenu i elastyny. Mezoterapia to wstrzykiwanie gotowych koktajli z aminokwasów, kwasu hialuronowego, witamin i wyciągów roślinnych, które mają szczególny, pozytywny wpływ na kondycję skóry. Tego typu działania przywracają skórze elastycznośc i jędrność oraz opóźniają starzenie.

W tym zakresie można wykorzystać również substancję nazywaną osoczem bogatopłytkowym. Wydziela się ono bezpośrednio z krwi pacjenta i ma niezrównany wpływ na autoregenerację. Komórki macierzyste ulepszają wygląd skóry, jej elastyczność oraz gęstość, a także zmniejszają zmarszczki. W ten sposób odtwarzane są zepsute komórki, wzrasta wytwarzanie kolagenu, a także rozrost naczyń krwionośnych.

Nowoczesne zabiegi modelujące sylwetkę

Zabiegi formowania sylwetki przede wszystkim interesują tych, którzy pragną pozbyć się niepotrzebnego tłuszczu, w głównej mierze z obszarów, które są odporne na ćwiczenia i opracowane diety. Współczesna technologia pomogła sporządzić metody, które sprawiają, że tkanki tłuszczowe zostają rozbite, zmieniają stan na płynny, ze względu na co zdecydowanie prościej jest je odessać albo przetransportować do wątroby, skąd zazwyczaj wydalane są za pomocą naturalnych procesów metabolizmu. Tego typu zabiegi z reguły mają też inne korzystne efekty, na przykład: stymulują produkcję kolagenu albo ułatwiają usuwanie toksyn. Najczęściej w taki sposób można też pozbyć się cellulitu, zmniejszyć blizny, zmarszczki oraz rozstępy.

Istnieje kilka innowacyjnych sposobów modelowania sylwetki i wspomagających odchudzanie. Zalicza się do nich na przykład endermologia, która za pomocą specjalistycznie wykonanych rolek masuje ciało i tym samym rozbija komórki tłuszczu. Inny sposób, czyli kriolipoliza działa na zasadzie zamrażania i niszczenia komórek tłuszczowych w temperaturze nie spadającej poniżej -10°C. Z kolei kawitacja ultradźwiękowa działa dzięki mocy ultradźwięków. Istnieją również techniki wykorzystujące iniekcję lub laser. Zwykle te metody nie są inwazyjne i przynoszą widoczne efekty: możliwe jest zlikwidowanie nawet 40% tkanki tłuszczowej, jednak nie powinny one zastępować aktywności fizycznej i właściwej diety, a jedynie wspomagać.

Nowoczesne zabiegi laserowe

Choć lasery są w kosmetologii używane od dawna, ciągle odnajdują co raz to nowsze i skuteczniejsze zastosowania, dzięki postępowi i bezpieczniejszej pracy. Gabinety kosmetyczne oferują nowatorskie zabiegi laserowe, które oddziałują na różne obszary ciała i tak samo różne problemy. Najpowszechniejsza jest depilacja laserowa, która usuwa niechciane owłosienie z praktycznie każdego miejsca na ciele na długi czas. Zabiegi laserowe zwalczają również problemy skórne: usuwają zmiany trądzikowe, niszcząc bakterie wywołujące stany zapalne albo usuwają przebarwienia, które pojawiają się ze względu na nagromadzenie melaniny (barwnika) w jednym miejscu. Inne zabiegi laserowe pozwalają na zamykanie rozszerzonych naczynek krwionośnych albo są doskonałym sposobem na odmłodzenie.

Nowoczesne zabiegi odmładzające

Produkcja elastyny i kolagenu bezpośrednio oddziałuje na stan skóry i jednocześnie ją odmładza. W wyniku tego wiele zabiegów dodatkowo oddziałuje na powstrzymywanie procesów starzenia. Istnieją też zabiegi, które pierwszorzędnie odmładzają skórę, mogą to być mezoterapia, zabiegi z osoczem bogatopłytkowym albo liftingi. Współczesne metody liftingujące, używają innowacyjne technologie i sposoby, dzięki którym nie muszą być inwazyjnymi zabiegami operacyjnymi. Na przykład liftingi HIFU – działające dzięki ultradźwiękom albo przy użyciu nici liftingujących – wprowadzanych w warstwy skóry, by unosiły i trzymały odpowiednie partie skóry.

 

Komentarze są wyłączone.